Ušetrite s pomalou módou

Názov v sebe nesie mnohé fakty, ktoré sa v dennodennom živote implementujú. Nejaký ten piatok počúvame o klimatických zmenách, ktoré by mali neľútostne navštíviť všetky kúty zeme. Aj preto si módni návrhári dali cieľ, aby sa látky a oblečenie držalo v rámci udržateľnosti a ekologického systému. Ten treba chrániť, starať sa oň a prispievať k nemu aj aktívne. Výroba bavlneného trička vás možno nič nestojí. Avšak v krajine, kde ho zošili potrebovali nespočetne veľa čistej vody. Tým ide do kanalizácie nie len dary prírody, ale aj kopa peňazí. Skúste sa preto zamyslieť nad faktom, že ani to najdrahšie tričko alebo blúzka nemá takúto vysokú cenu v obchode.

moda

Nemusíte byť aktivista
Ani aktivista a ani milionár. Pomalá móda jednoznačne nejedná o módnych trendoch na jeden večer. Tie sú pre mnohých cenovo neúnosné. Ak chcete pomôcť prírode, musíte sa vykašľať na davovú psychózu a radšej premýšľať nad sebou. Prečo? Pretože aj dnes, ak nemáte dostatok peňazí na podporu  výsadby stromov alebo čistenie vzduchu od emisií, môžete prispieť.

Čo to znamená
Termín pomalá móda sa vyskytuje už nejakú tú dobu v ústach nie len Greenpeace, ale aj módnych reťazcov. Aj oni si totiž všimli, že prichádzať s novými modelmi jednoducho nestačí. Tak prišli s nápadom nielen na nadčasové kúsky, ale aj kvalitné materiály, ktoré sa vyznačujú svojou dlhodobou životnosťou. Už dnes vidíme v televízií reklamy od obchodov, ktoré neváhajú a ponúkajú to, o čo svet dlhodobo žiadal. O pekné a nadštandardné oblečenie, ktoré s nami vydrží čo najviac.

oblečení

Finančné odľahčenie
To sa dá pocítiť ihneď, ako presedláte na štandardy spomínané vyššie. Nemusíte potom ani každú sezónu navštevovať výpredaje alebo váhať, čo na seba dáte. Pri udržiavateľnej móde tu o nič také nejde. Jedná sa o seriózny prístup nie len k peňaženkám kupujúcich, ale hlavne k Zemi.

Previous post Internet náš každodenný
Next post Prečo niektoré psy neznášajú deti