Ekonomická kríza

Ekonomická kríza je stav, kedy zamestnávatelia nemajú peniaze na vyplácanie miezd zamestnancov, objednávky sa im míňajú, peniaze takisto a nastáva veľké prepúšťanie zamestnancov z dôvodu krízy. Z toho dôvodu, aby si udržali aspoň momentálny stav na účtoch a v peňaženkách, pretože treba krízu prečkať a potom bude lepšie. Mnohí z nás v roku 2008 prišli kvôli kríze o prácu. Všetkých sa nás to dotklo, či už takto alebo inak.

dluhy

„…či niekomu náhodou nepridala, zatiaľ čo nám všetkým ubrala…“
Je to neskutočné ako dokáže jeden štát alebo jedna národná banka ovplyvniť celý svet. Nikto nevie presne, čo sa skrýva za celosvetovou krízou, pretože ostáva len hádankou, či náhodou nebola umelo vyvolaná alebo či niekomu náhodou nepridala, zatiaľ čo nám všetkým ubrala. Odpovede na tieto otázky vám neviem dať, pretože sa nepohybujem v sfére alebo v okolí takých ľudí, čo by to vedeli.
„Istá nezamestnanosť je potrebná a prirodzená…“

analýza

Ľudia na Slovensku a nielen tu sa neustále obávajú, že nastane ďalšie ekonomická kríza. Je to veľká obava, pretože vtedy to zasiahlo nespočetné množstvo rodín. Podľa odborných vyjadrení ekonómov by sa kríza mala objaviť práve teraz. Nezamestnanosť má také čísla, skoro najnižšie čísla v histórii, že nižšie mala len pred krízou. Preto sa nám nasúka otázka, či to nebolo tak plánovaná? Istá nezamestnanosť je potrebná a prirodzená…

ekonomika

Keď je ekonomika príliš na vrchole, musí spadnúť dole, aby sa vedela znova odraziť od dna a pokračovať vo vývoji s ešte lepšími výsledkami.
A nielen podľa čísel nezamestnanosti, ale aj podľa HDP a HNP sa čísla veľmi približujú tým číslam, ktoré boli u nás pred krízou. Ale stále to nemusí nič znamenať a my budeme prosperovať naďalej. Ale vraj aj ekonomická kríza je potrebná pre vývoj ekonomiky vo svete. Keď je ekonomika príliš na vrchole, musí spadnúť dole, aby sa vedela znova odraziť od dna a pokračovať vo vývoji s ešte lepšími výsledkami. 

Previous post Nekupujte igelitové vrecká
Next post Začnite s úpravou stravy