Chyby, ktoré robia ľudia so svojimi financiami po tridsiatke

Teraz, keď ste vo vašich 30-tych rokoch, idete do inej sféry. Ide o roky, kedy sa pevne ocitnete vo svojej kariére a začnete liezť po firemnom rebríčku. Môžete tiež premýšľať o budovaní života s partnerom, mať deti a plánovať vašu dlhodobú budúcnosť.

podnikatel

Je to tiež obdobím, keď mnohí spadajú do veľkých nápadov náročných na peniaze, ktoré znižujú ich finančné prostriedky roky alebo dokonca desaťročia, čo výrazne ovplyvní dlhodobé finančné plánovanie. Nasledujúce riadky vám prezradia, ktorým chybám by ste sa mali vo vašich 30-rich rokoch vyhnúť, aby ste vo svojich 40-tich rokoch dosiahli finančnú slobodu.

1.CHYBA – nerozdeľujete svoje príjmy
Diverzifikácia vášho príjmu vám poskytne zálohu, ak sa niečo stane, a vy sa ocitnete mimo svojej primárnej práce. Premýšľajte o tom ako o príležitosti rozšíriť svoje záujmy alebo preskúmať rôzne oblasti. Existuje veľa spôsobov, ako vybudovať druhý príjem. Viac ako jeden zdroj príjmu znamená viac peňazí na investovanie a ušetrenie na budúce projekty.

zoufalost

 2.CHYBA – v partnerstve neriešite spoločný finančný plán
Jednou z najväčších chýb, ktoré môžete urobiť, nie je čestná a otvorená diskusia o financiách, rozpočtoch, dlhových a výdavkových návykoch predtým, než začnete zdieľať spoločný život so svojím partnerom. Je dôležité, aby ste pochopili, ako sa vaše finančné návyky môžu líšiť. Spoločný rozhovor o vašich financiách vám pomôže udržať obavy z peňazí, ktoré by mohli ovplyvniť váš vzťah.

3.CHYBA – nesporíte peniaze na budúce výdavky
Jedného dňa by ste chceli vlastniť dom, kúpiť si nové auto či vycestovať do vysnenej krajiny. Tieto hlavné ciele prichádzajú s výdavkami , ktoré sa môžu zdať byť neprekonateľné a mohli by vás dostať do vážneho dlhu. Ale trochu predvídavosti vád privedú na spôsob, aby sa tieto ciele stali skutočnosťou. Nastavte si viaceré sporiteľné účty, aby ste začali vyčleňovať peniaze na konkrétne nákupy.

4. CHYBA – príliš veľa očakávate
Bez ohľadu na váš vek, je ľahké očakávať všetky skvelé nové veci, ktoré majú ostatní ľudia. Ale táto hra nie je udržateľná a nevedie k dlhodobému šťastiu. Niektorí očakávajú, že bude žiť v 30-tke na rovnakej úrovni ako ich rodičia. Pamätajte, že vaši rodičia strávili desaťročia zhromažďovaním svojho bohatstva. Dostanete sa tam aj vtedy, ak dodržiavate svoje očakávania a nevyčerpáte svoje prostriedky.

Previous post Snažte sa byť úplne v poriadku
Next post Zážitok zo surfovania