Internet banking aj u vás

Kedysi sa za socializmu nedali vyberať peniaze ináč, ako v banke. Automaty neexistovali a ak ste potrebovali vybaviť niečo v noci, bolo to nemožné. Vývoj doby však pokročil a naši rodičia mohli postupne objavovať výhody bankomatov. Dnes sa doba neprestajne posúva, preto niet pochýb, že aj naše deti budú považovať internet banking za zastaraný. Je to však tak? Naozaj obsahuje internet banking hrozby, pre ktoré sa budeme musieť uspokojiť s niečím iným?
V prvom rade treba myslieť na banking ako na produkt tej ktorej banky. Nie je pravda, že pravidlá sú rovnaké pre každého. Slovenská sporiteľňa ponúka iné služby ako VÚB banka. Preto systém ako aj celkový prístup odzrkadľuje vzťah ku  klientom. Samozrejme, banka orientovaná na vlastný zisk nebude mať taký softvér ako tá, čo hľadí na spokojnosť zákazníkov.

internetbanking

A čo bezpečnosť?

Každá banka má pod sebou systém internet bankingu, ktorý jej naplno podlieha. Preto je v ich záujme, aby ho mali čo najviac zabezpečený. Ak sa pri presmerovaní prefarbí webová adresa na červeno, vedzte, že niečo nie je v poriadku. Mnoho ľudí zabúda aj na bezpečnosť zo svojej strany. Prihlasovanie sa z cudzích a neoverených počítačov vám dokáže urobiť kopec problémov. Problém je vo vírusoch, ktoré ticho čakajú na svoju príležitosť a v okamihu keď môžu, vás oberú o prihlasovacie údaje. Je to obzvlášť nebezpečné v smartphonóch.

peníze

Ľudia si nerozvážne inštalujú aplikácie, ktoré nie sú pôvodne aplikácie banky a teda sú zaručene s vírusom či inou nástrahou. Ak si myslíte, že to stále nie je všetko, určite ste počuli o rôznych iných nástrahách. Dajte si pozor na podozrivé maily, ktoré sa znenazdajky objavia vo vašej schránke. Nikdy sa cez ne neprihlasujte na vaše konto a najlepšie spravíte ak ich ani neotvoríte. Rovno ich vymažte a do budúcna si ich emailovú adresu zapamätajte, či zapíšte.

Previous post Plastové obaly
Next post Powerjoga: skúsite, neoľutujete!