Peniaze hýbu svetom

Význam peniaze je z starej Francii a znamená splatenie dlhu, vyrovnanie sa. Rozdelenie fondov podľa subjektov  je SUKROMNÉ  to sú podnikatelia, domácnosti atd. VEREJNÉ  a to sú rozpočty  štátu na cesty a rôzne opravy. Ale mame to aj OSOBNE FINANCIE to je osobne alebo rodinne, PODNIKOVÉ  to sú podniky a nakoniec VEREJNÉ to je štát, okres a zastupiteľstvo.ako plynie čas, plinú financie.jpg
Finančne aktíva mame:
1.peniaze/mat peniaze v hotovosti je vždy najlepšie či už dovolenka iný štát ale kuriér ktorému sa kartou nedá zaplatiť , 2. Cenne papiere/ niekedy obľúbené no v tejto už ako dinosaurí sa vyskytujú menej a menej, 3. Akcie/ toto cenina  bola tiež niekedy obľúbená no v tejto dobe ľudia sú radi že majú a investovať že veľký risk, 4.dlhopisy/ ďalšia položka už malo vyskytovaná  sú to pôžičky  ale namiesto dlhopisu sú zmluvy súdi dlžníci a ďalšie , 5. Stravenky/teraz dosť používané u sociálno slabších rodinách  aby si za to kúpili len jedlo žiaden alkohol a cigarety a mnoho ďalších ako napríklad bankový kredit.
No každého zaujímajú naše financie takže osobne financie. Peniaze ktoré mame  šetrime a niečo malo chceme ušetriť aj kde to nie je niekedy ľahké. Do osobných financií patria: klasicky alebo sporiaci účet, kreditný alebo debetne karty, úvery a hypotéky, investície a burzy, stavebne a dôchodkové sporenie, sociálne  dávky a podpory, životne a iné poistenie.zlate tehly.jpg
Každý z nás sa snaží postarať o tu svoju rodinu pracuje, každý deň chodí do práce vstáva no sú ľudia  ktorý majú  aj dva či dokonca tri práce  nie len jednu sú to: ľudia zadlžene, ľudia ktorý majú veľa deti čo sa v tejto dobe neoplatí a ľudia čo ne majú  nič iné  len tu svoju práce.
Ďalší zlo zvyk našej doby sú hypotéky a pôžičky. Nikto vám s tím nepomôže a to je situácie kedy si ľudia hľadajú dve až tri práce v tejto dobe  si  normál, obyčajný človek nekúpi dom, auto a niekto si nedostanú na dovolenku.  Dajte si otázku kam ten váš svet speje? Kde sa musíme zadlžiť aby sme žili ako chceme.

Previous post 10 faktov o masáži penisu
Next post Tipovanie na športové zápasy