Prečo niektoré psy neznášajú deti

Ak si prezriete ponuku rôznych zvieracích útulkov, môžete si všimnúť jednu rovnakú informáciu  pri každom ich zverencovi, a to či je pes vhodný, alebo nevhodný k deťom. Samozrejme, že ľudia potrebujú túto informáciu vedieť, hlavne ak sa v rodine nachádza aj dieťa. Prečo ale niektoré psy deti vyslovene milujú a iné o nich nechcú ani počuť? Vysvetlenie je pomerne jednouché.

husky
 
Deti kričia, robia hluk, behajú a rozhadzujú veci okolo seba. To je jednoduchý dôvod, prečo niektoré psy jednoducho neznášajú deti. Ak by pri nich to isté robil dospelý človek, boli by rovnako nevrlé. Mnoho detí má navyše pocit, že pes je veľká hračka. To by ste mal svojim potomkom dostatočne vysvetliť. Inak si koledujú o poriadny kusanec!
Druhým problémom je veľkosť detí. Pes vníma svet okolo seba zo svojej perspektívy. Všetko, na čo sa pozerá zdola, je preňho automaticky dominantné. Naopak, všetko čo vidí zhora, vníma ako niečo podradné. Ak teda máte napríklad nemeckého ovčiaka, alebo iného veľkého psa, ktorý má v kohútiku okolo šesťdesiatich centimetrov a vaše dieťa je vysoké štyridsať centimetrov, nie je nič zvláštne na tom, že ho pes vníma skôr ako korisť.

hnědý pes

Ak máte psa, ktorí nemá rád vaše dieťa, treba na tomto vzťahu zapracovať. Je dôležité, aby sa pes necítil dieťaťom ohrozený. V momente, keď budú spolu, psa hladkajte a upokojujte. Za nechcené chovanie ho treba rázne potrestať, no nikdy nie príliš agresívne, pretože jeho averziu k dieťaťu iba podporíte. Na druhej strane musíte vychovať aj svoje dieťa. Pes nie je hračka, a to musí jednoducho pochopiť.
 
Tieto riadky slúžia ako návod pre tých, ktorí psa už majú a do rodiny pribudlo dieťa. Ak premýšľate nad tým, že sa zbavíte psa, skúste v sebe nájsť aspoň zvyšky svedomia. Váš verný priateľ si niečo také naozaj nezaslúži. Navyše, ako sme napísali, vzťah medzi dieťaťom a psom, sa dá zlepšiť.

Previous post Ušetrite s pomalou módou
Next post Ženy a krása