Čo všetko dokáže hodinový manžel

Pribúda žien, ktoré si samy nevedia poradiť s rôznymi problémami v domácnosti. Veľa mužov nemá čas alebo jednoducho takéto práce neovláda. Firmy sa na niektoré drobné veci nechcú ani podívať, iné ich zase nemajú v popise práce. Jediným východiskom sa často stáva hodinový manžel. Hodinový manžel je remeselník, ktorého sa oplatí mať v telefónnom zozname. Urobí veľa práce v krátkom čase, čím pomôže vyriešiť neriešiteľné situácie a uhladí nejeden domáci spor.

technika

Na rozdiel od iných remeselných profesií nie je rozsah prác hodinového manžela presne stanovený. Hoci existujú výnimky, väčšina hodinových manželov pochádza z radov remeselníkov, ktorí svoju pôvodnú profesiu rozšírili rokmi praxe o ďalšie zručnosti. Vďaka tomu je mnohokrát výhodnejšie pozvať si domov takéhoto šikovného samouka, ako niekoľko rôznych firiem, ktoré vám za maličkosti naúčtujú horibilné sumy.

Základom služieb hádam všetkých hodinových manželov je montáž novo zakúpeného nábytku. Často opravujú kvapkajúce kohútiky, pretekajúce WC, pripevnia poličky alebo obrazy na stenu… Pomôžu vám s výmenou žiarovky v zle prístupnom svietidle, umyjú okná, opravia mierne poškodený nábytok. Nevyhýbajú sa ani natieraniu plotov a práci na záhrade. Niektorí dokonca ponúkajú duchovnú útechu a poradenské služby. K zložitejším úlohám patria murárske, obkladačské a špeciálne elektrikárske práce. Aj na to si mnohí hodinoví manželia trúfajú. Takýmito prácami sa zaoberajú takí remeselníci, ktorí sa danej profesii venovali už skôr.

malování

Pred objednávkou služieb hodinového manžela si zostavte zoznam všetkých vecí, ktoré treba doma urobiť. Nie je nutné mať náradie ani spojovací materiál, to si remeselník dovezie sám. Na rozdiel od bežných remeselníkov hodinoví manželia za príplatok často pracujú aj vo večerných hodinách, cez víkendy a sviatky. Býva tiež dobrým zvykom, že si hodinový manžel po skončení práce po sebe uprace tak, ako by sa to očakávalo od skutočného manžela.

Previous post Ako na cestovnú horúčku?
Next post Top 4 rady pre bezpečné surfovanie na internete