Milí muži, pomáhajte svojím polovičkám!

Takmer každá žena sa po príchode z práce musí ešte venovať deťom či domácnosti. Únava strieda ďalšiu únava, prichádza vyčerpanosť, niekedy frustrácia či nervozita. Musíme uznať, že niekedy je toho na ženu skutočne veľa. Muži sú často v domácnosti tými, ktorí nechávajú prácu v domácnosti výlučne na ženy. Prečo to však nezmeniť a nezačať pomáhať? Odmenou vám predsa, milí muži, môže byť nielen spokojné manželstvo, ale i dobrý pocit z vykonanej práce, menej hádok a nakoniec i samotný úsmev na tváre vašej milovanej manželky!
Ako však mužov presvedčiť, aby predsa len priložili ruku k dielu?

udržování.jpg

Nútením asi žiadna žena nič nezmôže. Malo by to skôr negatívny efekt ako pozitívny. Vhodným riešením by mohla byť napríklad slovná pochvala. Povedať mužovi, že je úžasný a aký silný dokáže byť, keď vám namontuje nové poličky do kúpeľne, môže byť ako balzam pre jeho dušu. Predsa len, každý muž chce počuť milé slová od svojej drahej.
Priama komunikácia dokáže divy! Treba povedať všetko na rovinu, ako a kedy to chcete mať spravené. Muži predsa nevedia čítať nikomu z mysli a aj vám, milé ženy, sa uľaví, ak poviete  nahlas svoju požiadavku, ktorá bude splnená. Ak sa nejaká práca stane zvykom, netreba už potom opakovať nič.

rodina.jpg

Ak sa vo vašom prípade nájde činnosť, ktorú budete vedieť vykonávať obaja naraz a stane sa to pravidlom, máme pre vás výbornú správu! Určite sa vám zlepší i manželstvo. Je dokázané, že každá činnosť vykonávaná vo dvojici zlepšuje medziľudské vzťahy. Žena sa nebude cítiť sama a muž nedocenený. Obom sa naplnia ich základe psychologické potreby, ktoré potrebuje každý jedinec pre spokojný a vyrovnaný život. A napokon, ak žena nebude toľko unavená, nebudú nervózne ani deti, na ktoré často kričala. A vy každý deň budete môcť zavŕšiť milým úsmevom na dverách a s pocitom, že predsa len to stálo za to, aj keď veríme, že často krát sa ani vám nechce. No pre spokojnosť v domácnosti, čo by ste neurobili? 

Previous post Ako sa starať o svoje nohy po operácii kŕčových žíl
Next post Stres, nadváha, zlá životospráva a málo pohybu? Koledujete si o problémy v posteli milé dámy