Jazdenie bez vodičského preukazu? V blízke budúcnosti už žiaden problém.

Verejná doprava, bicykle, kolobežky či skútre. Po novom už aj Citroen Ami One. Auto ako stvorené pre mestský život. Neničí životné prostredie, neokráda vašu peňaženku a zaparkujete takmer kdekoľvek.

citroen

Stačí dovŕšiť 16 rokov
Vďaka dobre premysleným technickým parametrom bude umožnené šoférovanie Ami One aj neplnoletým. Záleží od krajiny, ale v Európskej Unii je priemer 16 rokov. Skvelou správou je aj fakt, že automobil nemusíte vlastniť.
 
Od 5 minú až po 5 rokov
Automobilka stvorila stratégiu štvoritej „päťky“.  Auto sa dá požičať na 5 minút, 5 dní, nezávazne prenajať na 5 mesiacov alebo na lízing po dobu 5 rokov. V cene spomínaného lízingu je zahrnutý aj servis a parkovné. Ami One sa dá takisto aj kúpiť cez web automobilky. Na prenajatie vám stačí aplikácia kde naskenujete QR kód a auto je Vám plne k dispozícii.
 
Nie je malý, ako malý
Keď sa hovorí o malých autách, v skutočnosti sú len menšie od tých bežných, ale nie sú to žiadne „miníčka“ s ktorými zaparkujete kdekoľvek. V prípade tohto modelu je však slovo miniatúrny naozaj opodstatnené. Nič z toho však nemení fakt na tom, že vo vnútri vozidla Vás čaká konfort a moderný dizajn. Miesta bude naozaj dostatok. Dvojmiestne auto s rozmermi 2,50 m x 1,50 m x 1,50 m prekoná takmer všetky autá ktoré Vám prídu na um. Na otočenie vozidla stačí priestor o veľkosti 8 metrov. S veľkosťou ide dole samozrejme aj váha. Tá je menšia ako 500 kilogramov. Presnejšie 425 kg. Ďalšia zaujímavosť je aj 5 palcový displej na palubnej doske.

auti
 
Máme sa na čo tešiť
Kedy bude táto „hračka“ dostupná sa ešte nevie. Dokonca si automobilka zatiaľ necháva pre seba aj presné špecifikácie, no čoskoro sa dozvieme viac informácií. To či sa tohto smart auta dočkáme aj na Slovensku ostáva otázkou, ale pokiaľ tomu tak bude, máme sa na čo tešiť! Budúcnosť elektromobilov je už každému jasná. Je to budúcnosť v automobilovom priemysle, čoho je Ami One jasným príkladom.

Previous post Obľubujete experimentovanie v kuchyni? Tak vyskúšajte gaštanovú múku
Next post Poistenie vašej nehnuteľnosti je dôležité