Top 4 rady pre bezpečné surfovanie na internete

Už mnoho ľudí sa presvedčilo, že dodržiavať základne zásady na internete je veľmi dobré, pretože nedbalé internetové návyky spôsobujú podvody, krádeže identity a aj fyzické škody. Keďže viacerí používatelia pristupujú k internetu prostredníctvom mobilných zariadení, tieto riziká sa rýchlo menia a rastú.
Hoci aplikácie sa zväčšujú v každodenných interakciách väčšiny ľudí (ako aj tradičné webové stránky), to neznamená, že sa zmenili základné bezpečnostné pravidlá pre internet.
Hackeri sú stále na pozore pre osobné informácie, ktoré môžu použiť na prístup k informáciám o vašej kreditnej karte a banke. Ukážeme vám 4 najlepšie rady pre bezpečnosť na internete:

data

1. Udržujte osobné informácie obmedzené
Potenciálni zamestnávatelia alebo zákazníci nepotrebujú poznať váš osobný vzťah alebo vašu domácu adresu. Potrebujú vedieť o vašich odborných znalostiach a profesionálnom zázemí a o tom, ako sa s vami dostať do kontaktu. Nebudete odovzdávať čisto osobné informácie cudzím osobám individuálne – nedávajte to miliónom ľudí online.

2. Zapnite nastavenia ochrany osobných údajov
Obchodné spoločnosti radi o vás vedia všetko rovnako ako hackeri. Obaja sa môžu naučiť veľa z používania prehliadania a sociálnych médií. Ako to uvádza Lifehacker, webové prehliadače a mobilné operačné systémy majú k dispozícii nastavenia na ochranu vášho súkromia online. Hlavné webové stránky ako Facebook majú aj nastavenia na zvýšenie ochrany súkromia. Tieto nastavenia sú niekedy (zámerne) ťažké nájsť, pretože spoločnosti chcú vaše osobné údaje pre svoju marketingovú hodnotu. Uistite sa, že máte povolené tieto bezpečnostné opatrenia.

3. Vykonajte bezpečné prehliadanie
Nechceli by ste sa prechádzať cez nebezpečnú oblasť – nenavštevujte nebezpečné štvrte online. Cyber-krimináli používajú ako návnadu obsah. Vedia, že ľudia sú niekedy pokúšaní pochybným obsahom.

hacker

4. Uistite sa, že vaše internetové pripojenie je zabezpečené
Keď prejdete online na verejné miesto, napríklad pomocou verejného pripojenia Wi-Fi, PC Mag upozorňuje, že nemáte priamu kontrolu nad jeho bezpečnosťou. Odborníci v oblasti počítačovej bezpečnosti sa obávajú „koncových bodov“ – miest, kde sa súkromná sieť pripája k vonkajšiemu svetu. Váš zraniteľný koncový bod je vaše lokálne internetové pripojenie. Skontrolujte, či je vaše pripojenie bezpečné, a ak máte pochybnosti, pred poskytnutím informácií, ako je číslo bankového účtu, počkajte na lepší čas (t. j. kým sa nemôžete pripojiť k zabezpečenej sieti Wi-Fi).

Previous post Čo všetko dokáže hodinový manžel
Next post Varte z bryndze