Ako sa starať o svoje nohy po operácii kŕčových žíl

Bohužiaľ, niekedy nie je iná možnosť, ako kŕčové žily odstrániť chirurgicky, či inou – novšou metódou. Pokiaľ ste takýto zákrok absolvovali i vy, mali by ste vedieť ako k svojim nohám pristupovať správne. Ležanie a nič nerobenie, totiž môže spôsobiť, že sa na operačný stôl vrátite po chvíľke opäť.

Žena, ktorej trčia nohy z práčky

Zabudnite na nič nerobenie
Ak by ste si nechali kŕčové žily odstrániť takých desať rokov dozadu, lekár by vám ako liečbu, predpísal pokoj na lôžku. Akéto postupy sú však dnes už minulosťou. Či už si necháte postihnuté cievy odstrániť laserom, skleroterapiou Venasum, klasickým chirurgickým zákrokom či biologickým lepidlom, základom je to, aby ste svoje nohy udržiavali, takpovediac, v kondícii. Čo to pre vás znamená? Jednoducho to, že sa musíte hýbať.

Kompresné pančuchy si nechajte predpísať aj do zásoby
Nosenie kompresných pančúch je alfou a omegou. Kým pri skleroterapii alebo chirurgickom zákroku, musíte tieto – nie najpohodlnejšie pančuchy nosiť približne týždeň, napríklad pri odstránení žíl laserom, je to len jeden, maximálne dva dni.
Pokiaľ by ste sa v krátkej dobe po odstránení kŕčových žíl chystali na dlhšiu túru alebo i len prechádzku, pančuchy si radšej nasaďte.

Masáže si nechajte na neskôr
Pri kŕčových žilách, sa vo všeobecnosti, neodporúča nohy masírovať. Ak by ste teda po zákroku pociťovali bolesti, ktorých by ste sa chceli zbaviť práve masážou, siahnite radšej po inom riešení. Pomôžu vám analgetiká a taktiež krémy.

Žena v čiernych pančuchách, ktorá stojí na drevenom stole

Teplo vaším žilám nepomáha
Teplo je pre kŕčové žily vyslovene nevyhovujúce. Ak by ste si ich nechali odstrániť počas leta, snažte sa nezdržiavať v príliš teplých miestnostiach alebo na rozpálenom slnku príliš dlho. Letnú dovolenku si preto, pre istotu, naplánujte na inokedy.
Nič nepokazíte tým, ak si budete na nohy pravidelne prikladať studené obklady alebo otužovať celé telo iným spôsobom., napríklad kúpaním v chladnej vode.

Previous post Online marketing alebo prečo využiť služby copywritera
Next post Milí muži, pomáhajte svojím polovičkám!