Máte problémy vo vzťahu? Skúste sa najesť

Diéty a chudnutie. Povedzme si úprimne, že tieto dve veci sú vyslovene ženskou špecialitou. Samozrejme, že kilogramy navyše zhadzujú aj muži. Videli ste však už  chlapa, ktorý by bol v depresii preto, že jeho špeciálna mrkvová diéta nezabrala? Asi len ťažko. Milé dámy, mali by ste ale vedieť jednu veľmi dôležitú vec. Ak patríte k tým, ktoré chudnú nonstop a pri pohľade na čokoládový zákusok opovrhujete všetkými, ktorý sa ho čo iba dotkli, môžete si tým pokaziť aj svoj partnerský život.

schůzka
 
Začneme trošku zhurta. Ak máte vo svojom okolí človeka, ktorý trpí cukrovkou, sadnite si s ním na kus reči. Opýtajte sa hlavne na to, ako sa cíti, keď má hypoglykémiu, teda nedostatok cukru v krvi. pravdepodobne vám opíše stavy ako rozmazávanie pred očami, malátnosť, pocit hladu a celkovú slabosť. Okrem toho ale určite spomenie aj neskutočne zlú, až priam agresívnu náladu. Tak a teraz sa dostávame k pointe. Ak vám chýba cukor, vaša nálada rapídne klesá. Nejedná sa pritom o vec, ktorú by ste dokázali vedome ovplyvniť. Takže ak neustále chudnete a sacharidy pre vás predstavujú úhlavného nepriateľa číslo jeden, nemôžete sa diviť, že ste na svojho partnera neustále podráždená, nahnevaná a pocit spokojnosti ste naposledy zažila vtedy, keď ste ešte nemala problém sladiť si rannú kávu.

přestávka
 
Asi sa teraz pýtate, ako zladiť chudnutie a harmonický vzťah. Nebojte sa, pretože aj to sa dá. Základom je to, aby ste nejaké tie cukry predsa len prijímali. Sacharidy potrebuje každý  živý organizmus. V našom tele sa totiž premieňajú na energiu. Takže ak je súčasťou vašej diéty aj pohyb, nemôžete sa cukrom vyhýbať úplne. Dobrou alternatívou je najmä ovocie, ktoré obsahuje množstvo sacharidov, avšak v tomto prípade sa ich vaše telo dokáže zbaviť extrémne rýchlo. Ide o takzvaný ovocný cukor, ktorý vám dodá dostatok energie, no na druhej strane sa neukladá na vašom bruchu ani zadku.

Previous post Pred tým ako zavoláte inštalatéra skúste svoj odtok uvoľniť sami
Next post Zatočte s pocitom únavy