Nie je to tak jednoduché

Uspokojivý sexuálny život priamo vplýva na našu psychiku, a to v prípade oboch pohlaví. Ženy to majú takpovediac „ľahšie“. To si minimálne myslí väčšina mužov. Tento názor pravdepodobne vyplýva z toho, že žena môže vždy, keď chce. Muž môže iba vtedy, ak chce on, no zároveň aj jeho „výbava“. Problémy s erekciou trápi vysoké percento mužskej populácie. Niektorí tento problém riešia tabletkami, návštevou urológa, alebo sexuológa, iní zas mlčia a čakajú, že sa situácia vyrieši sama od seba. Tak to však bohužiaľ nefunguje. Pozrime sa na to, kde tento problém vlastne vzniká a aké sú jeho riešenia.

tvář

Erekcia nie je úplne jednoduchá záležitosť. Ide o kombináciu fyzických a aj psychických faktorov. Svoju úlohu zohrávajú nervy a taktiež hormóny. Stačí ak prestane fungovať čokoľvek na jednej, či na druhej strane a problém je na svete.

Nie je erekcia ako erekcia
V skutočnosti poznáme tri rôzne typy erekcie. Prvou je takzvaná reflexná erekcia. K nej dochádza vtedy, keď je pohlavný orgán priamo stimulovaný, teda napríklad pri predohre, či samotnom milovaní. Druhou, je psychogénna erekcia. V tomto prípade dôjde k stoporeniu penisu na základe vašej psychiky. Hovoríme o situácii, kedy si muž niečo predstavuje, vidí sexy ženu, alebo počuje stonanie. Tieto podnety ho vzrušia natoľko, že dôjde aj k reálnej erekcii. Posledným typom je erekcia, ktoré prebieha na akejsi podvedomej báze. Tá sa objavuje najčastejšie v spánku, alebo pri prebudení.

láska

Prečo k tomuto problému dochádza?
Najčastejšie problémy sa vyskytujú práve pri prvom type erekcie. Riešení je niekoľko. Taktiež aj príčin a rizikových faktorov. Medzi tie patrí napríklad obezita, chronické ochorenia ako diabetes, či vysoký krvný tlak, úrazy v oblasti genitálií, alebo chrbtice, psychická záťaž, depresia, nadmerný stres, nezdravý životný štýl, časté užívanie alkoholických nápojov, alebo fajčenie.

Previous post Zatočte s pocitom únavy
Next post GDPR nie je len o predpisoch, ale predovšetkým o reálnej ochrane osobných dát zákazníka