Myslite na bezpečnosť pri práci s počítačom

O tom že na čo raz zverejníte na internete to tam ostane na časy večné už asi viete. A ak ste o tom doteraz nevedeli, musíme vás sklamať. Pretože aj keby ste požiadali stránku o odstránenie vašej opitej maličkosti z minulotýždňovej párty u kamaráta kde ste, no veď vy už viete. A ak nie vždy sa nájde niekto kto vám to rád pripomenie. A presne to je ten problém internetu. Aj keď vy tú fotku odstránite, stačí ak si ju niekto uložil v počítači a znova dal na internet, a tak to celé môže začať znova a znova. Preto si dobre rozmyslite ako sa chcete prezentovať pred svetom. Alebo vaším budúcim zamestnávateľom. Keďže dnes už je bežné že personalisti si vyhľadajú váš profil na sociálnych sieťach a pri pohovore sa vás opýtajú niečo aj z tohto súdka. A tak nemá zmysel klamať ze ste abstinent ak každá druhá fotka je s drinkom v ruke a úsmevom na tvári.   

blogger.jpg
 
Všeobecne platí že najlepšia liečba je prevencia. Pri počítačoch to platí dva krát toľko čo u ľudí. Na to aby ste neprišli o svoje drahé fotky alebo iné dôležité dokumenty je mať na mysli zálohovanie. Teraz nemáme na mysli že všetko čo stiahnete do počítača musíte hneď aj zálohovať. Ale rozhodne  si je treba stanoviť priority, čo je a čo nie je pre vás osobne alebo vašu prácu dôležité. Je až zarážajúce koľko ľudí nedbá na bezpečnosť a okrem zálohovania vôbec ale vôbec neuzamyká počítač ani len doma, a nie to ešte na pracovisku. A to napriek tomu že väčšina firiem dbá na bezpečnosť a je celkom bežné že heslo na počítač sa mení aj každé tri mesiace a nesmie vykazovať podobnosť s tým predošlým.

zápisník.jpg

S bezpečnosťou je samozrejmé spojené aj to na aké stránky chodíte. Je vysoká pravdepodobnosť že sa vám do počítača dostane vírus počas sledovania online filmov na neplatených stránkach. Je to preto ich príjem pozostáva z reklám ktoré vás otravujú zakaždým keď kliknete na obrazovku. A nie je ničím výnimočným že vás presmerujú na pochybné livechat-y a stránky pre dospelých. Mimochodom len pre zaujímavosť. Oficiálne stránky pre dospelých „veď vy už viete ktoré…“ obsahujú podstatne menej počítačových vírusov ako napríklad spomínané filmové stránky.

Previous post Ako sa starať o svoje nohy po operácii kŕčových žíl
Next post Stres, nadváha, zlá životospráva a málo pohybu? Koledujete si o problémy v posteli milé dámy