Ženy a krása

Z každej strany vidíme a počúvame o ženskej kráse a rôznych úpravách. Ženy a krása to jednoducho patrí k sebe. Už od minulosti boli ženy považované za jemné a nežné stvorenia, ktoré oplývali svojou očarujúcou krásou. Niekedy až príliš riešime svoj vzhľad aj keď nemáme v podstate dôvod. Asi každej z nás sa na sebe niečo nepáči a chcela by to zmeniť. Pozeráme si rôzne videá ako sa líčiť, obliekať, či dbať o vyšportovanú postavu.

tvář

Každá z nás však občas poľaví a nie sme schopné všetko zvládať bezchybne. Je to prirodzené a úplne v poriadku. Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy a práve o nich by sme sa mali najviac starať. Väčšina z nás však mení farbu svojich prirodzených vlasov, čím ich ničíme. Ak si ich aj farbíme mali by sme sa o nich o to viac starať a dbať na to aby boli zdravé. Ja osobne preferujem prírodnú kozmetiku, ktorú si buď vyrobím sama alebo si kúpim napríklad olivový olej alebo argánový olej. Tieto oleje úplne zbožňujem a sú najlepšie pre vlasy, telo ale aj mihalnice či obočie.

kráslka

Ďalej veľa žien začalo preferovať umelé gélové nechty. Samozrejme, že sa tým prirodzený necht poškodzuje, no vyzerá to veľmi dobre. Také jednoducho sme. Chceme vyskúšať všetko. Prirodzenosť je niekedy najkrajšia. Je nám od prírody daný istý vzhľad a tak to aj má byť. Mnoho žien podľahlo tlaku spoločnosti a začali sa upravovať prostredníctvom estetickej medicíny. Mám na to zmiešaný názor.
Čím ďalej tým viac sú ženy úplne rovnaké. Nafarbené vlasy, nalepené mihalnice, umelé nechty a umelé prsia. Dokonca aj oblečenie je približne podobné. Toto chceme? Chceme byť každá rovnaká? Mne sa to rozhodne nepáči a snažím sa byť vždy jedinečná a sama sebou. Len tak môžeme byť krásne. Menšie zásahy ako sú líčenie určite nevadia ale nemali by sme to preháňať. Potom by to mohlo dopadnúť veľmi zle a my sa už ani nespoznáme.

Previous post Prečo niektoré psy neznášajú deti
Next post Friendozne a stále iba frienzone