Pri Čiernom mori leží nádherná, turistami doposiaľ neobjavená krajina

Prežiť dovolenku na netradičnom mieste je istotne snom mnohých z nás, a ak ešte k tomu nestojí veľa, niet čo váhať. Pri Čiernom mori leží Abcházsko, krajina, ktorú doposiaľ odoláva návalu turistov. Okrem krásnych pláží si istotne vychutnáte aj domácu kuchyňu. V krajine s 240 tisíc obyvateľmi, z ktorých má väčšina ruské občianstvo a perfektne rozpráva po rusky, nájdete mnoho spoločného s Ruskom, no ich krajinu ako samostatnú republiku uznalo iba 5 štátov sveta.
Tieň poskytujúci strom.jpg

Vítajú každého návštevníka

Donedávna sa v krajine bojovalo, a tak to na uliciach ešte nevyzerá ukážkovo. Štát na opravy fasád domov nemá prostriedky, a práve preto vítajú každého investora s nejakou finančnou  „injekciou“ , ktorú Abcházsko potrebuje ako soľ. Turizmus v tejto krajine funguje iba desať rokov, a tak je každý turista vítaný s otvorenou náručou.  Domáci si dobre uvedomujú, že návštevníci sú pre nich zdrojom peňazí, hoci Slovák tu môže prežiť dovolenku vlastne exotickú a pritom za ňu neminie celý majetok . Tak napríklad, ak sa ubytujete v hoteli so štyrmi hviezdičkami, jedna noc vás bude stáť zhruba 25 eur.

 

Botanickú záhradu sa oplatí vidieť

Spomeňme však niektoré z miest, kam by ste sa mali, okrem pláže, zájsť pozrieť. Napríklad môžete obdivovať nádhernú zeleň s históriou v botanickej záhrade v meste Suchumi, kde stojí aj 180 ročná lipa, ktorej priemer kmeňa je úctyhodných 25 metrov a dobre sa tu darí aj banánovníkom a olivovníkom.
 

Navštívili ste už opičiu škôlku?

opičej škôlkeste ešte určite nepočuli, a ani ste ju nevideli, však? Tak tu máte možnosť vidieť až 90 druhov v počte 600 kusov, ktoré žijú v klietkach. O tom, že sa im darí a starostlivosť majú na vysokej úrovni, svedčí aj nárast počtu mladých každý rok.

Opičia rodinka.jpg

Jedlá plné zeleniny a vína
V prípade, že nevyhľadávate iba pláže, ale dávate prednosť chladnejšiemu vzduchu v horách, vyberte sa k jazeru Ritsa. Zaujímavé je hlavne snehovou pokrývkou v okolitých lesoch aj v letnom období. Ak vás prepadne hlad, tunajšia kuchyňa vám istotne pohladí chuťové poháriky. Základ tvorí zelenina na množstvo spôsobov, ryby či syrový chlieb alebo plnené baklažány, a to všetko zapíjajú sladenými nápojmi alebo vínom.
 
Výborný tip na ďalšiu dovolenku, však?
 

Previous post Čo je interakcia liekov
Next post Okrúhle alebo rovné stoly?