Chystáte sa na dovolenku pri mori? Toto si nezabudnite zbaliť!

1. Plavky
Začneme s tým najdôležitejším: Plavky alebo plávacie koleso či iné druhy nafukovačiek budete musieť zabezpečiť buď pred odchodom na dovolenku, alebo si nafukovačku splašíte až na mieste, čo považujeme za lepšiu voľbu. Pamätajte tiež, že ak idete niekde s mimoriadne silnými slnečnými lúčmi, mali by ste pri relaxovaní na nafukovačke zvážiť tričko, ak sa vaše opaľovacie krémy zmyjú v mori.

opalování

2. Opaľovací krém
Aj keď je zamračený deň, mali by ste mať po ruke vždy nejaký ochranný faktor (minimálne číslo SPF 30 je štandardné odporúčanie). Piesok môže odrážať až 15 percent UV žiarenia, takže čas na pláži môže byť zvlášť škodlivý pre vašu pokožku. Majte na pamäti, akú značku nosíte: Ak plánujete plávať, budete sa chcieť ubezpečiť, že nepoškodíte morský život; veľa opaľovacích krémov obsahuje oxybenzon, ktorý je toxický pre morské živočíchy a rastliny. Jednou z bezpečných stávok je opaľovací krém Incognito, prírodný, hydratačný prostriedok a repelent proti hmyzu, ktorý je bezpečný pre vás i pre ryby.

3. Pokrývka hlavy
Či už preferujete klasickú šiltovku alebo ešte lepšie slnečný klobúk so širokým okrajom, niečo na pokrytie hlavy a krku je múdry nápad. Nielen, že klobúk ochráni vašu pokožku pred spálením, ale budete tiež môcť vidieť lepšie v jasnom dennom svetle.

4. Plážová obuv
Nie je lepší pocit ako jemný piesok medzi prstami, ale stále budete chcieť vhodnú obuv, ak sa budete pohybovať po horúcom piesku. Žabky sa zaraďujú medzi najobľúbenejšiu variantu obuvi pre ľahké a pohodlné obúvanie a vyzúvanie, ale tiež berte do do úvahy vodotesné topánky, ak je oceánske podlažie skalnaté alebo plné koralov.

kudr

6. Voda
Pitie veľa vody na pláži je nutnosťou pri dodržiavaní dehydratácie.  Získajte dobrú a praktickú fľašu na opakované použitie, aby ste zabezpečili stály prísun tekutín, ako je napríklad Nkd  s vlastným filtrom.

Previous post Čo ste si to zavesili na krk?
Next post Obľubujete experimentovanie v kuchyni? Tak vyskúšajte gaštanovú múku