Typy ako stráviť dovolenku

Či už ste pohodlný alebo akčný typ, na dovolenku sa teší každý. Väčšina si vyberie dni voľna práve v lete či už kvôli výhodným dovolenkovým destináciám pri mori alebo prázdninám svojich detí v škole. Nápadov na týždeň relaxu je ale niekoľko. Nemusíte stráviť leto len pri mori. Sú typy ľudí, ktorí si oddych predstavujú na horách. Iní radšej objavujú nové pamiatky v zahraničných metropolách. Ale aj tak stále najrozšírenejšie sú prímorské dovolenky.
 
maledivy

Dovolenka pri mori                Ak stále ťažko pracujete určite potrebujete nejaký čas len na ničnerobenie. Ležanie na pláži, popíjanie drinkov a opaľovanie, dobije energiou každého. Slováci stále najčastejšie navštevujú Chorvátsko. Ak si však radšej doprajete all inclusive, za podobné ceny dostanete plné služby v Bulharsku či Grécku. Cenovo dostupné je stále Španielsko. Ak nemáte strach, za najnižšie ceny sa teraz dostanete do Turecka, Tuniska či Spojených Arabských emirátov.
 
 
Dovolenka na horách             Stačí si zbaliť ruksak, bundu, turistické topánky, nejaké jedlo a môžete sa vybrať na niekoľko dní do krásnej prírody iných národnosti. Populárny na turistiku a objavovanie krás je Island či turisticky najviac navštevované Nórsko. Čoraz väčší záujem pútajú nedotknuté Azorské ostrovy. Ak chcete niečo bližšie, okrem našich nádherných slovenských Tatier sa oplatí navštíviť aj tie z poľskej strany. Určite vás nadchnú aj rakúske Alpy, ktoré ponúkajú turistom veľa možností v lete ako aj zime.

vodopád
 
Dovolenka v metropolách      Ak máte chuť a peniaze cestovať, oplatí sa navštíviť niekoľko miest v jednom výlete. Či už plánujete Paríž, Rím či Londýn, neostávajte len v hlavnom meste. Precestujte aj ďalšie známejšie mesta v krajine ako Benátky. Čoraz viac populárne sú pobytové zájazdy do Ruska, konkrétne Moskvy a Petrohradu. Ak nie ste obmedzovaný časom, prídete si na svoje na transsibírskej magistrále.

Previous post Na tomto naozaj záleží
Next post Ideálna alternatíva pre celiatikov