Poistenie vašej nehnuteľnosti je dôležité

Šetriť sa dá na rôznych veciach, rozhodne sa však neoplatí na poistenie domu či bytu.
Stačí si pozrieť na správy kde reportáže znázorňujú rôzne škody na nehnuteľnosťi, spôsobené počasím, nesprávnym kúrením, či nechtiac aj sused.

dům

Niekedy ide len o čiastočné poškodenie ako vytopenie bytu vodou, poškodenie strechy, vyhorenie časti nábytku. V tých horších prípadoch zostane náš domov neobytným. Potom zostáva len rozmýšľať o tom, ako ďalej.
Správna poisťovňa však pomôže zvládnuť aj tie najhoršie scenáre. Zabezpečuje náhradné bývanie na nevyhnutný čas, pokiaľ sa domov dá do poriadku.
Áno, myslíme že nám sa také katastrofy nemôžu stať, no to isté si mysleli aj tí ktorím sa nešťastie stalo.

Poistenie vašej nehnuteľnosti je dôležité, pretože zahŕňa krytie od strechy cez spotrebiče a telefóny až po zahradu všetko, dokonca aj pomníky v cintoríne.

Pozrime sa na to detailnejšie, čo všetko je kryté poisťovňou.
> Dom alebo byt
Sem patria steny, strecha, podlahy, aj zabudované spotrebiče ako kuchyňská linka, digestory, a všetko čo je zamurované alebo inak pripevnené do stien. Ale aj stavebný materiál na pozemku, kde chcete stavať dom.

požár

> Domácnosť
Sém patrí zas všetko čo sa dá ľahko premiestniť, a nie je nijako pripevnené k stenám, podlahám. Obrátime model domu na ruby bez strechy, a čo vypadne tak to patrí sem. Oblečenie, posteľ, telka, rádio, mobil a tablet, počítače, nábytok koberce… To všetko je zaradené do tejto kategórie.

> Domáce zvieratá
Aj náš pes či mačka môže utrpieť rôzne nehody, úrazy. Náklady na ich liečbu preplatí poisťovňa. Napríklad odstránenie kliešťa z nášho maznáčika. Hospodárske zvieratká však patria do inej skupiny.

> Záhrada
Záhrada je neoddeliteľnou súčasťou rodinných domov. Či už v meste alebo na dedine, počasie napácha rôzne škody.

> Zodpovednosť za škodu
Je ľahké urobiť škodu druhým aj keď to nechceme. Či už ide o materiálne škody alebo škodu na zdraví, poisťovňa hradí napríklad

> Internetové hrozby
Dnešnej dobe už skoro každý používa internet, kde číhajú vírusy na svoje príležitosti, kedy môžu ukradnúť identity alebo peniaze, znehodnotit zariadenie.

> Asistenčné služby
Užitočné je hlavne ak zabúchneme dvere, a kľúče sme zabudli vnútri vo dverách. Vtedy zavoláme na nonstop linku, potom poisťovňa pošle opravára, ktorý nám otvorí dvere a vymení zámok, ak je to potrebné.

> Pomníky
Pomníky sú tiež vystavené poškodeniu, ako vandalizmus, zosuv pôdy, pád stromov na pomník, a mnohé iné.

Máte na výber čo všetko chcete kryť, avšak určite si uznáte, že je lepšie raz ročne platiť pár desiatok eur ako tisíce naraz.

Previous post Jazdenie bez vodičského preukazu? V blízke budúcnosti už žiaden problém.
Next post Aký je váš online život?