Nekupujte igelitové vrecká

Potraviny proste nakupujeme neustále a ešte na ne míňame aj veľmi veľké množstvo peňazí. Obecne totižto platí, že na potraviny si trúfame minúť najviac a len málokedy sme ochotní na nich šetriť. Na druhej strane, ako môžeme urobiť naše nakupovanie zaujímavejšie? Napríklad tak, že ovládame pár trikov ako ušetriť. A to nielen peniaze, ale napríklad aj našu planétu. Je fajn, že sa ľudia poslednú dobu začali tak zaujímať o šetrenie planéty rôznymi spôsobmi. Medzi ľuďmi sa o tom hovorí, a to znamená, že sa to dostáva do povedomia. Možno to niektorí stále vnímajú ako hlúposť, no verte tomu, že ak je niečo skutočne tak, tak je to práve toto.

nákupní vozík

Uvedomili ste si niekedy, koľko igelitových tašiek spotrebujeme? Áno, občas sme leniví a nechceme si kúpiť látkovú alebo jednoducho nejakú pevnejšiu, ktorá by toho zdržala oveľa viac ako igelitové vrecko. Ale verte tomu, že keby ste si kúpili jednu alebo dve tašky, ktoré reálne stoja len pár eur, naša planéta by sa vám poďakovala. Bohužiaľ, igelitové vrecká, ktoré tak radi používame a ktoré mnohí z nás len tak bez rozmyslu vyhadzujú hocikam, kam sa im len zmyslí, sú nerecyklovateľné. Aspoň teda drvivá väčšina. Je preto jasné, že práve ich používanie našej planéte vôbec neprospieva. Nebuďte teda až taký škrob a kúpte si tašku na nakupovanie. Takú, ktorú skutočne využijete.

eshop

V týchto chvíľach takmer všetky supermarkety a aj obchody v nákupných centrách, ponúkajú igelitové vrecká za poplatok. Pár centov však nikoho neodradí od toho, aby si tašku zakúpil. Riešením by bolo, aby takéto tašky vôbec neboli v ponuke a nakupujúci by si musel nejakým spôsobom poradiť. Alebo, čo je taktiež dobrá alternatíva, je fajn namiesto igelitových ponúkať vrecká papierové. Takže, čo si o tom myslíte? Budete podporovať zachránenie našej planéty? Alebo si radšej napriek tomu kúpite igelitové vrecko?

Previous post Jorkšírsky teriér
Next post Ekonomická kríza