Ponožky bez páru?

Pozná to každá gazdinka v domácnosti. Do práčky zaručene dávala dve, no keď suší bielizeň už je tam zrazu len jedna ponožka. To nie je možné! Buď má doma škriatka alebo ju tá práčka naozaj zožrala… A tak hľadá, hľadá a nakoniec zatúlanú ponožtičku aj tak nenájde. No čo teraz? Vyhadzovať peknú (a hlavne funkčnú!) ponožku len kvôli tomu, že zostala sama… No, nie je to celkom ekologické ani ekonomické. My sme však našli spôsoby ako takúto bielizeň bez dvojičky použiť.
pruhované ponožky
Hodiť sa môže takáto fusakla v momente, keď budete baliť na dovolenku. Môžete do nej naukladať rôzne drobnosti aby ste ich uchránili pred nárazom (a eventuálnym zničením) alebo naopak ochránili celý kufor pred tým, že sa vám tam vysypú nejaké drobnosti. Rovnako je to so sťahovaním sa, tie pánske sa vám dokonca môžu zísť ako obaly na detské topánky.
Zjednodušiť si život môžete aj tak, že „tú nepárnu“ navlečiete na smeták. Bude vám dobrým pomocníkom pri ometaní pavučín z rohov a ťažko dostupných miest, kde sa na ňu nalepí naozaj všetko a vy budete mať dobrý pocit z dobrej práce. Druhou alternatívou je využitie starej bielizne ako prachovky na citlivé povrchy, ktoré by sa inak mohli poškodiť. Každopádne, či už z nej budete mať smeták alebo prachovečku, nemusíte sa ani zapodievať s praním. Použitú jednoducho vyhoďte a nabudúce použite inú. TIP: Žalúzie jednoducho a ľahko umyjete ak si ju navlečiete na ruku.
vlněné ponožky
Alebo zoberte do ruky ihlu, niť a gombíky a buďte kreatívna! Pre deti sa od nepamäti vyrábali ponožkové maňušky. Hotové bábiky si navlečte na ruku spolu s vašimi deťmi a zahrajte divadielko pre ostatok rodiny – zabijete dve muchy jednou ranou! Prípadne ich naplňte ryžou a vytvorte priestorové zvieratko. Fantázií sa medze nekladú, výtvorov je jednoducho veľmi veľa. Ak nemáte nápady, stačí kliknúť na internet a nechať sa inšpirovať niekoho výrobkom.

Previous post Ako a aké ryby jesť počas bielkovinovej diéty
Next post Záľubu v záhradkárčení spojte s chovom úžitkových zvierat: ideálne sú kozy