Darček na krst

Darček na krst

Takmer každá z nás má odložené svoje náušničky, ktoré mala, keď bola ešte malá. Také milé maličké náušničky, ktoré sme nosili ako malé dievčatká. Podľa toho nás rozpoznali, že sme baby a nie chlapci. Veď bábätká vyzerajú skoro rovnako. Je to príjemná nostalgia, keď sa pozeráme na tie drobné náušnice a predstavujeme si, že sme ich niekedy nosili. Dnes by na nás vyzerali dosť smiešne. Raz ich dáme možno aj našim dievčatkám ako také milé dedičstvo.

Ak si vás niekto vybral za krstných rodičov, tak si väčšinou začnete klásť otázku o tom, čo by ste mali darovať svojmu krsniatku ako štart do života. Obvykle sa už siaha po finančnom obnose, aby si rodičia pre svoje bábätko nakúpili to, čo potrebujú.

family-4962871_1920

Peniaze sú ale také neosobné. Nedávajte peniaze, ale niečo, na čo si bude navždy pamätať. Mali by ste darovať svojmu krstnému dieťaťu niečo, čo mu môžete za pár rokov aj pripomenúť, že to má od vás. Pretože, keď darujete peniaze, tak ich rodičia minú a ani nebudú vedieť, na čo poriadne. Nebude to žiadna konkrétna vec, ktorú by ste mu potom mohli povedať, že má od vás. Po pár rokoch si ani nebudete pamätať, že koľko ste mu vlastne darovali v tomto finančnom balíčku. Je to veľmi zlá voľba darčeku, hoci sa dnes čoraz častejšie používa. Ako keby ľudia nemali fantáziu alebo dostatok času zistiť, čo by sa rodičom hodilo a to kúpiť. Je to oveľa praktickejšie a lepšie. Navyše by ste ušetrili čas novopečeným rodičom, ktorý majú už i tak dosť starostí s bábätkom.

earrings-734677_1920

Najvhodnejší darček pre malú bábiku – dievčatko sú krásne milunké strieborne nausnice. Je to niečo, čo jej navždy zostane a pripomenie, akou maličkou osobou voľakedy bola. Môžete jej rozprávať ako ste ich vyberali a ako ich rada nosila, keď bola malá. Tieto náušnice potom ona môže dávať svojim deťom a tie svojim deťom a tak sa môžu dediť po generácie. Je to krásny symbolický a pamätný darček, ktorým vôbec nič nepokazíte. Práve naopak.

Previous post Nakupujte rýchlo a prehľadne. Nakupujte online
Next post Vybočte z radu do kruhu