Stadia: Revolučná herná platforma od Google

Google sa dostáva takisto na pôdu online herných platforiem a ako to zatiaľ vyzerá, tak vo veľkolepom štýle, vďaka čomu sa môže v tomto obore stať favoritom. Jeho prezentovaná platforma má k tomu všetky predpoklady a ten správny potenciál.
Možne ste už aj vy počuli o pojme Stadia, čo je názov tejo novej hernej platformy od Google. Či už o nej niečo viete alebo nie, každopádne stojí za to, predstaviť si ju bližšie. Žiaľ aj napriek tomu, že na Slovensku a v jeho susedných krajinách zatiaľ nemá stanovisko, respektíve užívatelia k nej nemajú prístup. Ale možno časom,…

dragon.png

Pravdepodobne poznáte princíp týchto projektov, ide o možnosť streamovania a hrania rôznych herných titulov z úložných dátových centier, ku ktorým sa môžete pripojiť z počítača, notebooku, ale vlastne tiež zo smart TV alebo chytrého prenosného zariadenia. Možno sa preto teraz pýtate, ako je to s kompatibilitou?
Priznám sa, že detailnú odpoveď nepoznám, ale je stále známejšie, že táto nová technológia v podobe herných platforiem jednoducho funguje skvele, a je jedno, či sa k hrám pripojíte z herného PC, chytrého mobilu, alebo relatívne starého notebooku,… dôležitejšia než hardvér je v tomto smere rýchlosť pripojenia. Namakané hry tak môžete hrať napríklad takisto na smartfónoch,v prehliadači Chrome či na hardvérovo slabšom zariadení.

joystick.jpg

  • Ide o princíp, ktorý bol pred niekoľkými rokmi nereálnym snom každého hráča, čo pravidelne investoval skutočne nemalé peniaze do svojho hardvéru a neustále vylepšoval jeho parametre. No zdá sa, že doba pokročila a otázka hardvéru zostáva minulosťou.

Skôr než na tieto parametre je tak potrebné zamerať sa na rýchlosť, pričom ak chcete hrať na platforme tituly v kvalite 4K, potrebujete napríklad pripojenie 35 Mb/s. Pre hranie v dnes už bežnej kvalite rozlíšenia HD (720p a 60 FPS) však stačí rýchlosť 10 Mb/s.

Previous post SEO: Využite potenciál svojho webu na maximum
Next post Krajina budúcnosti – Singapur