Výhody taštičkových matracov

Odpočinok je základný faktor na to, aby sme mohli cez deň fungovať bez pocitu únavy. Kvalitný spánok je však podmienený kvalitnou posteľou, na ktorú si každý deň líhame, a preto by mala spĺňať všetky požiadavky na to, aby nám umožnila dobre sa vyspať.

To naj… pre spokojný spánok

Prvý kontakt s posteľou máme prostredníctvom matraca, ktoré dnes na trhu nájdeme v mnohých variantoch a rôznych typoch, hrúbkach či konštrukciách a záleží len na nás, aký typ si vyberieme a čo preferujeme. Odborníci na spánok sa venujú zisťovaniu vplyvu rôznych typov konštrukcií na to, ako telo na nich reaguje a ktorý z nich je najideálnejší na každodenný odpočinok. Roky výskumu preukázali ako najvhodnejšie matrace pre zdravý spánok takzvané pružinové matrace taštičkové.

bedroom-670249_640-1

Kvalita záleží od pružiniek

Konštrukcia matraca spočíva v použití taštičkovej pružiny, v ktorej je vlastne ukrytý princíp dokonalého spánku. Podstata je v tom, že každá z pružiniek je samostatná a každá z nich je zašitá v textilnom obale, navzájom sú však spojené na bokoch takým spôsobom, aby ich vrchná časť zostala nezávislá na tých vedľajších a zároveň zostala flexibilná, čo jej umožňuje prispôsobiť sa tvaru tela človeka čo najlepšie. Veľký počet pružiniek tak optimálnejšie podopiera chrbticu. Taštičkové matrace sú tým kvalitnejšie, čím vyšší počet pružiniek obsahujú, pretože zabezpečujú oporu chrbtici v oveľa väčšom rozsahu a spánok je tak omnoho kvalitnejší. Lídrom vo výrobe týchto typov pružiniek je americká firma Legget a Platt, ktorých produkty sa pri výrobe týchto matracov používajú.

bedroom-4786791_960_720

Kto sa chce dobre vyspať, investuje do kvality

Matrace existujú s nosnosťou až 140 kilogramov a rozmery sú okrem štandardných aj neštandardné podľa želania zákazníka. Vyrábajú sa v rôznych zónach tvrdosti a spĺňajú aj tie najvyššie hygienické normy, ktoré v súčasnosti platia, takže ich používanie zabezpečí každému človeku komfortný spánok, ktorý sa prejaví na zdraví a vitalite počas celého nasledujúceho dňa.