Ako ušetriť priestor sklenenými posuvnými dverami?

Nie každý má financie alebo vyčlenený rozpočet na zakúpenie obrovského domu či bytu. To však vôbec neprekáža, pretože minimalizmus je momentálne veľkým trendom a dá sa aplikovať aj v domácnosti. Aj menší rodinný dom alebo byt sa dokáže šikovne a efektívne zariadiť tak, aby jednotlivé priestory a miestnosti nepôsobili príliš malo alebo stiesneným dojmom. Dosiahnuť to môžete napríklad bielou farbou stien alebo presvetlením pomocou okien, pričom biela a svetlo dokážu krásne miestnosť opticky zväčšiť. Menšie priestory by ste taktiež nemali zbytočne zahádzať nepotrebným nábytkom, spotrebičmi či inými doplnkami, ktoré navodia pocit, že sa tam nedá ani len pohnúť.

sklenené posuvné dvere

Jedným zo šikovných riešení, ktoré sa dá využiť v takýchto menších izbách, na chodbách alebo na inom mieste, sú posuvné dvere. Keďže bežné dvere, ktoré sa v rôznych typoch stavieb vyrábajú, sa otvárajú najčastejšie ich vyklopením dnu alebo von, ich otvorený stav zaberie určitú časť priestoru. To môže predstavovať pri malej izbe alebo úzkej chodbe problém, ktorý znemožní voľné prechádzanie alebo iným spôsobom obmedzí fungovanie členov domácnosti.

posuvné dvere

Samozrejme, že by sa dala podobná situácia vyriešiť aj voľbou žiadnych dverí a ponechaním otvoreného priestoru. Takýmto spôsobom sa to, ale nedá vyriešiť vždy a všade, lebo predsa len napríklad vo vašej spálni, kúpeľni alebo v šatníku asi chcete mať priestor na súkromie. Posuvné dvere sa dajú otvoriť posunutím do strany, takže ich otvorený stav nebude v ničom zavadzať. Rozumným riešením pre zabezpečenie súkromia alebo oddelenie nejakej časti miestnosti od inej časti, sú najmä sklenené posuvné dvere. Ich použitie oceníte hlavne v kúpeľni, kde aj po zaprskaní vodou nebude s údržbou problém. Sklo je totiž to mimoriadne jednoduché na čistenie a dá sa ľahko umývať a vyleštiť obyčajnými produktami na sklenené povrchy. A pokiaľ uvažujete nad tým, že cez sklenené dvere sa predsa len dá, kvôli priehľadnosti skla pozerať dnu, a to vám príliš súkromia nezabezpečí, mýlite sa. Dvere zo skla sa dajú upraviť presne podľa potrieb, takže môžete zvoliť nepriehľadnú, matnú alebo pieskovanú úpravu s rôznymi vzormi, ktorá vám potrebnú dávku súkromia zabezpečí.

Previous post Ako kombinovať jednoduché mikiny bez potlače?
Next post Účtovník Bratislava musí byť spoľahlivý a musíte mu stopercentne dôverovať