Virtuálna spoločnosť

V dnešnej dobe sa situácia radikálne zmenila. Tá zmena nenastala v priebehu desaťročí, ale v priebehu niekoľkých rokov. Nárast internetovej socializácie a taktiež mobilovej komunikácie prebehol veľmi rýchlo. Mnoho ľudí sa ešte nestihlo adaptovať. Napríklad staršie generácie sú už v mnohých prípadoch úplne stratené. Samozrejme, existujú aj výnimky. Starí rodičia, ktorí majú založený facebook profil a úspešne spamujú mladších príslušníkov svojej rodiny.

internet

Takže ktoré sú najúspešnejšie internetové sociálne komunity?

 
Odpoveď poznáme všetci.
Na prvom miesteje jednoznačne Facebook. Avšak tento nástroj, ktorý sa na prvý pohľad javí ako geniálny spôsob komunikácie, má v konečnom dôsledku veľa úskalí. Strata súkromia sa už berie ako automatická súčasť tejto sociálnej siete. Právo na súkromie, napríklad pri fotografiách, v komentároch, sledovaní vlastných profilov – tieto termíny sa už vytrácajú z vedomia a dokonca aj podvedomia ľudí. Skôr sa začína šíriť názor, že človek, ktorý sa snaží chrániť súkromie, je vlastne podozrivý a asociálny.

technologie
 
Ďalšouveľmi obľúbenou sociálnou komunitou je Instagram. Táto sociálna sieť, ako všetci vieme, je založená na odovzdávaní fotografií, foto-príbehov, takzvaných instastories a tak ďalej.

Ale keď sa pozrieme hlbšie na túto sociálnu sieť, zistíme, že vlastne neexistujú žiadne kontaktné údaje, ani žiadne zodpovedné osoby, na ktoré sa dá nakontaktovať v prípade nejakého problému. Takže ľudia ukladajú fotografie a svoje súkromné obrázky na portál, o ktorom vlastne nič nevedia a ktorý je prakticky absolútne nedosiahnuteľný v prípade nejakého problému. Ak vám zablokujú účet, čo sa občas stáva, nemáte ani kde napísať na podporu. Máte k dispozícii iba textový manuál, podľa ktorého môžete skúsiť vyriešiť daný problém, čo samozrejme funguje len v určitých obmedzených prípadoch.
 
A mohli by sme pokračovať ďalej rôznymi inými sociálnymi sieťami, ale odporúčame, že pokiaľ plánujete využívať služby akýchkoľvek sociálnych sietí, tak si poriadne zvážte, či vám je to naozaj jedno, alebo či vám záleží na vašom súkromí.

Previous post Vyrobte si vlastný masážny olej
Next post Na tomto naozaj záleží