Varte z bryndze

Najhorší jedáci sú jednoznačne deti. A ja mám doma tri, takže veľmi dobre viem, o čom hovorím. Nikdy som príliš varenie neobľubovala, hoci by som nepovedala, že variť neviem. Iné ženy sa vždy báli, ako svoje deti vychovajú. A ja som sa zase stále bála, čo im budem variť. A každá mama veľmi dobre vie, že raz príde deň, kedy nápady jednoducho vyfučia z hlavy. Vtedy sa vám začne vynárať, že vlastne varíte neustále len hovädzí alebo slepačí vývar, kura na kyslo a mäso s ryžou. Aj keď som nebola veľmi nadšenou kuchárkou, tak aj ja som túžila po zmene. Už keď si to musím navariť sama, tak nech je to aspoň niečo iné, nemyslíte?

sýr bryndza

Otázne však bolo, čo by som mala navariť? Ja by som si možno urobila aj tekvicové placky, problémom však bolo, že to by som si mohla jesť akurát tak sama. A nestála som o to, aby deťom môj manžel objednal pizzu. Preto som musela rýchlo vymýšľať.

Ešte šťastie, že existuje internet a že si môžem rôzne recepty jednoducho vygoogliť. Keďže som zástancom hrnčekovej kuchárky, hľadala som niečo chutné a veľmi rýchle, aby som sa nemusela s ničím stresovať. Keď som sa tak nad tým zamyslela, povedala som si, že by som ocenila jedlá, ktoré sme predtým nejedli. Ale keďže v slovenskej kuchyni sa varí neustále to isté, čo by som mohla zmeniť?

Potom mi došlo, že doma vôbec nevarím recepty z bryndze. To by bol možno dobrý nápad na vyhľadávanie. Začala som teda hľadať a nemohla som uveriť tomu, čo som našla. Niečo, čo som ako dieťa milovala a úplne som zabudla, aké je to výborné.

sýr

Demikát polievka bolo jedlo, ktoré ma naozaj napĺňalo radosťou, z pochopiteľných dôvodov. Pretože, uznajte sami, predsa niečo také jednoduché môže byť iba chutné. Takže som sa rozhodla a bola som naozaj nadšená. S malou dušičkou som to dala mojim deťom, ale aj im to chutilo. Takže, môžem to variť nasledujúce týždne. Potom si pozriem ďalšie recepty z bryndze.

Previous post Top 4 rady pre bezpečné surfovanie na internete
Next post Pzp kalkulačka, výhody a bonusy