Prejavy alergie zmierni aj správna posteľná bielizeň

Aj keď do postele väčšinou vchádzame osprchovaní a v čistej pyžame, v skutočnosti ide o to najšpinavšie miesto v našej domácnosti. Prečo je to tak? Teplé prostredie, dostatočná vlhkosť, tma, náš pot a čiastočky odumretej kože. Plesniam, baktériám a hlavne roztočom, nič viac ku šťastiu netreba. Ak trpíte alergiou, kožným ekzémom, alebo astmou, mali by ste sa zamyslieť nad menšou investíciou do antialergickej posteľnej bielizne. V nasledujúcom texte sa pozrieme bližšie na dve značky, ktoré takúto bielizeň ponúkajú. Na trhu však narazíte samozrejme aj na iné. Výber teda ostáva na vás.

postel
 
StopMite
 
V ponuke tejto značky nájdete vankúše, paplóny a aj ľahšie, letné prikrývky ich povrch je vyrobený zo stopercentnej bavlny. Obsahuje však i špeciálnu protiroztočovú úpravu ACTIGARD. Jedná sa o dermatologicky testovaný materiál, s certifikátom európskej únie pre ekológiu textilu, „Oko-Tex Standard 100“. Takto upravené textílie vytvárajú prostredie, v ktorom roztoče neprežijú. Rovnaký efekt majú aj na plesne, baktérie, vírusy a ostatné choroboplodné zárodky. Materiál je vhodný aj pre osoby s citlivou pokožkou. Ich výhodou je taktiež možnosť prania pri vysokých teplotách, teda na deväťdesiatke. Prikrývku s rozmermi stoštyridsať krát dvesto centimetrov si kúpite za približne štyridsať eur a vankúš s rozmermi deväťdesiat krát sedemdesiat centimetrov, za necelých trinásť eur.

červotoč
 
Eczematic
 
Paplóny a vankúše tejto značky, sú určené vyslovene pre ľudí s atopickým ekzémom. Rovnako ako v predošlom prípade, ide o certifikované výrobky. Ich povrchový materiál bráni množeniu baktérií, ktoré pri tomto ochorení spôsobujú najväčšie problémy. Tento materiál môžete prať pri maximálnej teplote šesťdesiat stupňov Celzia. V tomto prípade hovoríme o čosi drahších produktoch. Za vankúš s klasickými rozmermi zaplatíte od dvadsať eur vyššie, za prikrývky minimálne päťdesiat eur.

Previous post 5 tipov ako úspešne ušetriť peniaze
Next post Za oddychom do hôr