Londýnsky klub FC Chelsea určil sumu, za ktorú je ochotný predať Edena Hazarda

Už niekoľko mesiacov sa v súvislosti s 28 ročným belgickým futbalistom špekuluje o možnom prestupe do iného klubu. Do teraz najväčší záujem prejavil španielsky veľkoklub Real Madrid. Podľa Britských médií by sa táto transakcia mohla uskutočniť v prípade ak druhá strana bude akceptovať sumu 100 miliónov libier, ktorú si londýnsky klub pýta za uvoľnenie Edena Hazarda.
Belgický záložník má na Stamford Bridge platný kontrakt do 30. júna 2020 a preto podľa mnohých odborníkov je táto čiastka privysoká.


stadion

Londýnsky celok by bol najradšej ak by sa táto situácia okolo ich hviezdneho záložníka rýchlo vyriešila. Tréner Maurizio Sarri hlavne nalieha. Uvedená čiastka však môže odstrašiť aj taký bohatý veľkoklub akým je Real Madrid. Avšak ťažko očakávať, že za belgického záložníka, ktorého kontrakt sa končí o niečo viac ako rok ponúkne niekto požadovaných 100 miliónov libier. Podľa futbalových analytikov je cena premrštená a tým z Londýna by mal znížiť požadovanú sumu ak chce na predaj nájsť záujemcu.

peníze

Riešenie by však mohlo spočívať v chorvátskom vicemajstrovi sveta Mateo Kovačič, ktorý je práve z Realu Madrid na hosťovaní v Chelsea. Prestupová šanca pre belgického stredopoliara je teoreticky do leta 2019.
Eden Hazard odchovanec belgického celku Royal Stade Brainois a AFC Tubize kde pôsobil do svojich 14 rokov a neskôr prestúpil do francúzskeho Lille OSC kde aj debutoval medzi mužmi a odohral 147 zápasov, v ktorých strelil úctihodných 36 gólov. Neskôr vo svojich 22 rokoch, konkrétne v roku 2012 si ho vyhliadla londýnska FC Chelsea, s ktorou vyhral mnohé trofeje ako Európsku ligu, Premier League a Footbal League Cup. Taktiež patrí už dlhé roky medzi opory belgického národného mužstva kde spolu vstrelil 28 gólov a podarilo sa mu na minuloročných Majstrovstvách sveta vo futbale skončiť na treťom mieste.

No v momentálnej dobe je jeho situácia nejasná, pretože ak sa nenájde vhodný záujemca, ktorý by ponúkol požadovanú sumu aj podľa slov Hazarda s najväčšou pravdepodobnosťou ukončí svoju karieru v FC Chelsea.
 
 

Previous post Ideálna alternatíva pre celiatikov
Next post Make-up pre zdravú pleť