Letná olympiáda 2020

Minulý rok sa kvôli korone doslova zastavil čas. Naplánované koncerty, podujatia a akcie boli zrušené alebo presunuté na ďalší rok. Ináč tomu nebolo ani v prípade dlho plánovanej olympiády. Rok 2020 sa mal niesť v duchu letných olympijských hier. Práve korona vírus bol príčinou prečo sa nekonali a boli odložené na ďalší rok. Kvôli opatreniam nebolo možné zorganizovať podujatie s takým veľkým množstvom ľudí a ohroziť ich životy.

umelecke-discipliny-na-olympiade-olympiada-povabu-ci-zenske-olympijske-hry-pred-par-desatrociami-nic-neobvykle_a45e1b275f316f7f796b

Tento rok sa našťastie táto dlho očakávaná akcia predsa len konala, no atmosféra nebola taká, na akú sme zvyknutí. Obmedzenia sa týkali najmä divákov, čo bolo cítiť nielen na štadiónoch, kde sa konali športové podujatia, ale aj na televíznych obrazovkách. Nič to však nemenilo na veci, že pre športovcov je olympiáda veľkým miľníkom a či už s prázdnymi tribúnami alebo plnými, všetci sa snažili vybojovať za krajinu, ktorú prišli reprezentovať nejakú medailu. Slovensko už ako každé štyri roky malo zastúpenie najmä v kajakoch, kde sa nám podarilo získať striebro, ktoré vybojoval Jakub Grigar na kajaku, druhé striebro máme vďaka Rorymu Sabbatinimu, ktorý vďaka slovenskej manželke získal občianstvo a mohol tak Slovensko reprezentovať v golfe.

bb_30

Najcennejšiu zlatú medailu nám po napínavom súboji získala naša strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková. V posledných súťažných dňoch sa predsa len podarilo vybojovať aj bronzovú medailu a to nášmu úspešnému štvorkajaku. Našim športovcom môžeme len pogratulovať a poďakovať za ich reprezentáciu a výborné výsledky, ktoré preslávili Slovensko po celom svete. Letná a zimná olympiáda sa striedajú každé dva roky, ale vzhľadom na to, že tento krát bola letná presunutá, už teraz sa môžeme začať tešiť na zimnú, ktorá nás čaká budúci rok. Môžeme sa tešiť nie len na Petru Vlhovú, ale aj na množstvo ďalších slovenských reprezentantov.

Previous post Zažite erotickú masáž v Bratislave
Next post Damaškové obliečky vám určite doprajú vysoko komfortný oddych a budú vám slúžiť skutočne dlho