Dokonalé a nadčasové sklenené steny

Už aj v minulosti sa sklo využívalo v architektúre a dizajne. Pôsobivé boli sklenené okná, dvere s farebnými ornamentami a zaujímavými sklenenými výplňami. Dnes sú to už iba historické pamiatky so svojím osobitým čarom.

Moderná architektúra využíva sklo aj na sklenené priečky, police a doplnky. Sú nadčasové, s čistými líniami a vždy elegantné.

bathroom-1336165_640

Sklenena stena k nim takisto patrí. Má široké uplatnenie – v administratívnych budovách, bankách, na odborných pracoviskách a samozrejme aj v domácnostiach. Sklenené steny sú vyrobené zo špeciálne tvrdeného bezpečnostného skla o hrúbke 8 – 12 mm. Použité sklo má certifikát bezpečnosti a celá realizácia sklenenej steny je patentovaná technológia. Povrchová úprava môže byť číra, matná v mliečnom prevedení, vo forme grafoskla alebo s potlačou. Výhodou sklenenej steny je dokonalá priepustnosť svetla a jeho správny lom, čím sa zabezpečí vhodné osvetlenie deleného priestoru. Pri správne zvolenom type skla a v závislosti od požadovanej funkcie daného priestoru je zabezpečená aj intimita miestnosti. Práve na tieto typy sklenených stien je vhodné matné pieskované sklo s rôznou potlačou. Najmä v administratívnych priestoroch sú používané kombinácie číreho a matného skla.

Sklenené steny majú široké využitie – či už na rozčlenenie tzv. „open space“, alebo na vytvorenie diskrétneho fajčiarskeho salónika, kancelárie alebo malého odborného pracoviska.

Ich ukotvenie je priamo do podlahy a do stropu. V ponuke nájdete posuvné sklenené steny alebo s otváracími dverami.

Sú zasadené do elegantných nosných priečok, ktoré pôsobia odľahčene.

interior-2569158_640

Sklenené steny sa vyznačujú celosklenenou plachou s čistým nenáročným dizajnom. Vyniknú samostatne a aj preto je vhodné vyberať doplnky s citom a vkusom.

Pri ich realizácii je potrebné poradiť sa s odborníkmi. Najmä zameranie je mimoriadne dôležité, podobne ako aj finálna realizácia.

Previous post Ako si založíte vlastný autoservis?
Next post Kvalitný matrac je na nezaplatenie. Podľa čoho ho spoznáme?