Nadčasový škandinávsky dizajn kuchyne zaručene dostane aj vás

Ak práve plánujete prerábku vašej kuchyne alebo si zariaďujete úplne novú určite premýšľate o tom v akom štýle ju zariadiť. Dizajn kuchyne musí byť praktický, funkčný a samozrejme je dôležité, aby ladil aj s ostatným interiérom v celom byte, či dome. Ak ste fanúšikom čistých, svetlých línii, praktických riešení a prírodných materiálov ste práve na správnom mieste, povieme si niečo o jedinečnom škandinávskom dizajne kuchýň. Tento jedinečný štýl je populárny nielen v Škandinávii, ale aj u nás na Slovensku.

dřevěná kuchyně

Dizajn kuchyne v jedinečnom škandinávskom štýle

Škandinávsky dizajn kuchyne celú miestnosť presvetlí, rozjasní a vytvorí jedinečný a útulný dojem. Veľkou výhodou je, že je rovnako vhodný pre malé aj veľké priestory a taktiež skvelo vyzerá v kombinácii so spojenou obývacou izbou, ktoré sú dnes tak populárne. Základnou farbou pre dizajne kuchýň v tomto štýle je jednoznačne biela, od snehobielej až po jemnú krémovú. Výraznejšie farby sa pridávajú len v jemných akcentoch čo priestoru zaručí, aby nevyzeral príliš sterilne. Pri voľbe skriniek voľte jednoduchý dizajn, vysoké skrinky bez zbytočných otvorených políc. Kuchyňa má byť najmä praktická, funkčná, aby sa v nej dobre varilo, ale aj ľahko udržiaval poriadok. Pracovná doska samotný dizajn kuchyne taktiež dotvára, môže byť opäť biela alebo použite drevo vo svojej prírodnej farbe. Pri výbere farieb stien buďte opäť strohý, zvoľte šedú, bielu alebo béžovú.

kuchyň v dekoru dřeva

Obľúbené sú aj tapety s prírodnými vzormi na jednej dominantnej stene, alebo priznané murivo opäť len na jednej stene. Naopak pri výbere podlahy voľte zas tmavé odtiene drevených podláh, aby došlo ku kontrastu medzi svetlým dizajnom kuchyne a tmavých podláh. Ak ste odvážnejší typ nebojte sa aj kombinácie biela linka a čierne podlahy, zaručene dosiahnete waw efekt. Pri škandinávskom štýle je dôležitý aj dostatočný prístup svetla do miestnosti, preto ak nie ste majitelia nehnuteľnosti s veľkými oknami doprajte miestnosti aspoň dostatočné svetlo za pomoci lustrov a menších voľne stojacich lámp. Ak ste sa presvedčili o tom, že tento jedinečný severský štýl bývania je vhodný práve pre vás kliknite na webovú stránku https://www.sconto.sk, kde nájdete kvalitný nábytok aj v škandinávskom štýle.

Previous post Moderné a priestranné šatníkové skrine na mieru – ako ich navrhnúť?
Next post Lepšie vzťahy aj vďaka nám!