Aby vaša peňaženka bola stále ako nová

Pretože sú pánske kožené peňaženky Diverseshop nevyhnutným doplnkom pre každého muža, nechýbajú ani v našej ponuke koženej galantérie. Aby sme dokázali vyhovieť každému mužovi, predávame pánske kožené peňaženky nielen v rôznych veľkostiach, ale aj povrchových úpravách, napríklad ako klasickú hladkú peňaženku alebo pánsku peňaženku z brúsenej kože.
Ale áno. Netreba to preháňať, no platí analógia medzi ľudskou kožou a tou zvieracou. Koža ako prírodný produkt potrebuje podobne ako naša pokožka pravidelnú starostlivosť. Na základe svojej jedinečnosti si každý druh usne vyžaduje individuálne ošetrovanie. Správne a pravidelné ošetrovanie výrobku z prírodnej kože predlžuje jeho životnosť, krásu a zachováva jeho funkčnosť. Aj v tomto prípade najdôležitejšia je prevencia, preto treba dbať aby výrobky z kože neboli vystavované dlhodobému pôsobeniu dažďa a snehu, vysokým teplotám, silnému znečisteniu, zamasteniu, poškrabaniu líca usne resp. násilnému poškodeniu. Je naším prianím, aby naše výrobky slúžili čo najdlhšie k spokojnosti zákazníkov. Preto je potrebné dodržiavať určité zásady starostlivosti o kožené výrobky.

Samthrow_Wallet1

Mokrý výrobok z kože treba nechať voľne vysušiť pri izbovej teplote. Nikdy ho nesušte na slnku, alebo pri tepelnom zdroji. Chráňte výrobok pred priamym dlhodobým vystavením svetlu. (pri bežnom nosení slnečné svetlo samozrejme neškodí). K odstráneniu nečistôt nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá. V prípade, že potrebujete výrobok odložiť na dlhší čas je dobré ho uskladniť do proti prachového obalu.
Ošetrovanie výrobkov z velúru
Stopy po dažďových kvapkách prípadne snehu po dokonalom vysušení prekefujte všetkými smermi mäkkou kefkou, čím odstránite aj prach. Silne znečistené miesta (okolo zipsov, príklopkách a spodných častí kabeliek) je možné vyčistiť mäkkou kefkou alebo pregumovať gumou na kožu.

Handmade-Leather-Wallets-Corporate-4

Ošetrovanie výrobkov z hladkej kože
Miestne znečistenie je možné zotrieť vlhkou handričkou, namočenou v mydlovom roztoku. Koža však nesmie presiaknuť vodou. Hladkú kožu je vhodné ošetrovať jemným krémom najlepšie s obsahom včelieho vosku a impregnačných látok.
Ošetrovanie zvlášť znečistených výrobkov
Mastnotu a olej z velúru je možné odstrániť práškom z kriedy alebo magnézia, ktorý nanesieme v silnej vrstve na škvrnu a necháme pôsobiť 24 hodín. Potom je potrebné ho striasť, vyfúkať a vykefovať. V prípade silnejšieho znečistenia je možné proces opakovať. Osobitú starostlivosť si vyžadujú výrobky z materiálov vo svetlých farbách. Nutná je častejšia údržba a šetrnejšie zaobchádzanie s výrobkom.