Sklo v kúpeľni dodá jej interiéru nádych luxusu

Interiéry moderných domácností sa nesú v znamení jednoduchosti a strohosti s prihliadnutím na funkčnosť a praktickosť každého kúska zariadenia a vybavenia bytu. Nábytky si vyberáme tak, aby spĺňali naše predstavy o pohodlí, ale boli aj funkčné a mali dlhú životnosť. Variabilita nábytku je bonusom, ktorú ocení každý obyvateľ menšieho bytu.

Sprcha

Súčasťou bytov sú aj kúpeľne, ktoré tvoria ich neoddeliteľnú časť a ktorá je využívaná permanentne, každý deň si totiž umývame zuby či sa sprchujeme, a tak sa chceme cítiť dobre aj pri týchto činnostiach. Zariadenie kúpeľní prešlo vývojom a niekedy je ich dizajn na úrovni zariadenia obývacej izby. Neodmysliteľným materiálom, ktorý využívame, je sklenena zastena sklo vo všetkých svojich podobách. V kúpeľniach sme v poslednom období vymenili vane za sprchovacie kúty typov a dizajnov od výmyslu sveta, s vaničkami alebo odtokom umiestneným priamo do podlahy, so sklenenými zástenami s dverami otváravými alebo posuvnými, no ostatné obdobie sa do popredia dostávajú takzvané walk-in sprchovacie kúty, čo znamená, že zástena je bez dverí. Ide o jednoduché sklenené steny, ktoré je možné vyrobiť zo skla číreho, ultračíreho, pieskovaného, matného, grafoskla či farebného skla, dokonca je možnosť navrhnúť si svoj vlastný motív na sklo a výrobca ho podľa neho pre vás vyhotoví.

bathroom-2132342_640

Všetky tieto jednoduché zásteny zo skla pôsobia mimoriadne elegantne a dokonca luxusne, vďaka sklu sa každá kúpeľňa premení na moderný a trendový priestor, navyše sklo je veľmi nadčasový materiál a prežije niekoľko desaťročí bez toho, aby ste do jeho údržby museli investovať ďalšie financie alebo veľa námahy. Stačí ho totiž len poumývať a je opäť také ako pri inštalovaní. Bezpečnosť je takisto zaručená, pretože sklo, ktoré sa na výrobu zásteny používa, je bezpečnostné. Takže ak sa chcete zbaviť starého plastového závesu, neváhajte a objednajte si najmodernejšiu sprchovú zástenu zo skla, investíciu do nej určite oceníte.