Chcete si kúpiť obchodnú spoločnosť?

Ak chcete rozbehnúť podnikanie alebo nejaký svoj nový podnikateľský projekt a potrebujete k tomu obchodnú spoločnosť, dostanete sa do situácie, v ktorej sa určite zamyslíte nad tým, či chcete takúto spoločnosť sami založiť alebo od niekoho kúpiť už založenú sro predaj 41business.com, čím ušetríte dosť podstatného času.

  • Ak eseročku kúpite miesto toho aby ste ju zakladali, môžete sa oveľa skôr venovať obchodovaniu a nie byrokracii. A toto je pri niektorých podnikateľských situáciách či príležitostiach skutočne oceniteľný faktor.

Obchodné stretnutie

A najväčší záujem na trhu býva o obchodné spoločnosti s ručením obmedzeným, teda o túto najrozšírenejšiu podnikateľskú formu. To je zároveň dôvod, prečo sa na trhu stretnete aj s ponukou takzvaných ready made s.r.o.- predzaložených a pripravených eseročiek na predaj.

  • Ich kúpa v praxi prebehne prevodom obchodného podielu na kupujúceho.

Ready- made sú firmy, ktoré sú pripravené na okamžité obchodovanie, resp. podnikanie. Sú z právneho hľadiska v poriadku a majú prichystané všetky potrebné náležitosti. To znamená, že majú oprávnenie podnikať, resp. obchodovať, pretože eseročky v ponuke majú splatené základné imanie, sú zapísané v Obchodnom registri a majú pridelených niekoľko voľných živností. Mnohé z nich sú už aj zaregistrované na daňovom úrade ako platcovia DPH, čo pre kupujúceho môže priniesť ďalšie dôležité výhody a samozrejme úsporu času a administratívnych záležitostí.

Práca s laptopom

Potom sa pri kúpe a výbere z ponuky dostupných firiem môžete rozhodovať aj medzi tým, či hľadáte novozaloženú ready made, s ktorou sa ešte podnikateľská činnosť nevykonávala a bola založená len preto, aby sa predala, alebo hľadáte naopak firmu s históriou, s ktorou sa dá preukázať skúsenosť a niekoľkoročné fungovanie na trhu pred obchodnými partnermi, no pri jej kúpe spravidla hrozí vyššie riziko prípadných nevybavených záväzkov a pohľadávok z jej aktívnej minulosti.

Previous post Damaškové obliečky vám určite doprajú vysoko komfortný oddych a budú vám slúžiť skutočne dlho
Next post Vyberte si zo širokej ponuky uzatvárateľných sáčkov za skvelé ceny!