Austrálska zlatá tehlička

Austrálska zlatá tehlička

Ak hľadáte dlhodobú, bezpečnú a stabilnú investíciu overenú stáročiami investujte do zlata. Zlato je overené platidlo s dlhodobou históriou a je odjakživa vnímané ako forma bohatstva. Silu zlata vidieť predovšetkým v období ekonomickej nestability a kríz. Investovanie do zlata treba brať ako dlhodobú investíciu, pretože zlato si uchováva svoju hodnotu aj pre budúce generácie. Zároveň zlato je vysoko likvidne, čiže ho viete rýchlo predať a môže byť rýchly zdroj peňazí v prípade potreby. Investovanie do zlata je anonymne, pretože nezanecháva digitálnu stopu, čo je v dnešnom digitálnom svete vzácne.

zlaté tehličky

Hodnota zlata neurčuje centrálna banka, ale závisí od vývoja na komoditných trhoch. Cena investičného zlata v dlhodobom období stúpa a preto je považované za stabilnú investíciu, na ktorej nepreplatíte. Investovať do zlata môžete buď nákupom investičných zlatých tehličiek alebo nákupom zlatých mincí. Ďalšou výhodou investičného zlata a mincí je, že sú oslobodené od dane z pridanej hodnoty.

zlaté tehličky

Zlaté mince okrem investičnej stránky lákajú aj pre svoju zberateľskú hodnotu a pekný dizajn a kvôli výhodnejšie cene sú dostupnejšie širšej verejnosti. Zlaté tehličky sú liate a razené v rôznych hmotnostiach a podľa požiadaviek kupujúceho najvyššiu hmotnosť majú tehličky 1 kg. Zlaté tehličky vychádzajú v rôznych limitovaných sériach obľúbené sú napríklad série venované aktuálnemu znameniu čínskeho horoskopu. Medzi vyhľadávane tehličky patrí Perth Mint Austrália investičná zlatá tehlička Goldavult vyrábaná austrálskou mincovňou, ktorá patrí medzi najuznávanejšie mincovne na svete s bohatou históriou.

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si zlatú tehličku obráťte sa na Goldvalut. Je to overený predajca, ktorý garantuje autenticitu každého kusu drahého kovu. Spoločnosť je registrovaná na Puncovom úrade SR čiže podlieha puncovej inšpekcií a je zapísaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi.

Previous post Leto na terase