Ako by mala vyzerať nadčasová vstavaná skriňa?

Súčasťou každého moderného bytu či domu je v súčasnosti aj vstavaná skriňa. Ide o praktický, no zároveň i veľmi estetický interiérový kúsok, vďaka ktorému váš priestor ožije. Výrobcovia dnes poskytujú obrovské množstvo nielen farebných, ale i materiálových a tvarových variácií. Vybrať si tak tú správnu môže dať niekedy poriadne zabrať. Pri navrhovaní je potrebné brať do úvahy množstvo faktorov. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako by moderná vstavaná skriňa mala vyzerať a čo všetko je možné do nej schovať.

moderní ložnice

Na veľkosti rozhodne záleží

Vstavaná skriňa je skriňa, ktorá je vyrobená priamo na mieru do konkrétneho priestoru. Tým pádom dokáže efektívne využiť priestor, ktorý by pri klasických montovaných skriniach určite využitý nebol. Ak máte s takýmto typom skrine skúsenosti, určite viete, že je do nej možné schovať takmer čokoľvek. Aby ste si jej výhody mohli užívať naplno, dbajte na jej rozmery. Spravidla sa odporúča vstavanú skriňu umiestniť tam, kde je najväčší voľný priestor. Mala by mať zároveň svoju ideálnu hĺbku i dĺžku. Základom je využiť priestor až po strop. Myslíte si, že je to zbytočné? Práveže vôbec nie. Do horných políc môžete uschovať sezónne veci, ktoré vyťahujete iba jedenkrát za rok, prípadne iné veci. Tým, že vstavaná skriňa siaha až po strop, ušetríte za materiál, ktorý by bolo inak potrebné použiť na vrch skrine. Už pri tomto vidíte, že vstavané skrine je skutočne potrebné navrhovať s rozumom a dobre si premyslieť každý krok.

komoda

Ako rozložiť vnútorné priečky vo vstavanej skrini?

Tento typ skrine je možné navrhnúť si úplne podľa vašich predstáv. Týka sa to samozrejme aj vnútorného usporiadania priečok. Tu platí pravidlo, že vstavaná skriňa by mala obsahovať z každého rožku trošku. Ideálnym riešením je preto skombinovať police, zásuvky a vešanie. Police sa využívajú na zložené oblečenie, prípadne iné veci. Rozostupy medzi policami nesmú byť príliš veľké, pretože inak sa stávajú police nepraktické. Čo sa týka vešania, tu dbajte na to, či to bude vešanie dlhé alebo krátke a či je skriňa dostatočne hlboká. Zásuvky zase využijete najmä na spodnú bielizeň, ponožky či iné drobnosti. Viac o ideálnej vstavanej skrini zistíte na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.

Previous post S našou podporou to pôjde ľahšie
Next post Kvalitný spánok je zárukou kvalitného života