Vyjadri sám seba

Mnohí z vás poznajú pocit, keď majú hlboko do vrecka, no majú neskutočnú chuť kúpiť si nejaký extra kúsok do svojho nikdy nenaplneného šatníka. Originálne outfity môžete vytvoriť i bez miliónov na účte. Niekedy možno nie je problémom finančná situácia, ako to, že nechcete vyzerať presne tak, ako polovica národa tam vonku, chcete vytŕčať z davu, ukázať, kto naozaj ste. Ale sériovou výrobou oblečenia váš módny smäd neuhasíte. Netreba sa však vzdávať. Existuje mnoho iných lacnejších a som-sám-sebou spôsobov ulahodiť duši a očiam vašim, ale i okoloidúcich.oblečení.jpg

  • Skúste vsadiť na vlastné ruky

Ak ste mali vždy šikovné ruky, prečo nesiahnuť po tom najoriginálnejšom spôsobe výroby oblečenia? Šijací stroj, ihly, látky, nášivky, nite a vaša kreativita môže začať pracovať za vás. Samozrejme, ak ste v živote nepracovali s uvedenými nástrojmi, môžete zájsť do trafiky, kde ľahko zoženiete časopisy s touto tématikou alebo sa len pripojte na internet a môžete začať „googliť“. Ak však nepatríte do kolónky samouk, sú pre vás vytvorené aj špeciálne kurzy šitia a dizajnu odevov.

  • Móda z druhej ruky

Boli ste už niekedy v second hande? Ak patríte k ľuďom, ktorí jeho čaro ešte nemali to šťastie okúsiť alebo „sekáče“ odsudzujete, mali by ste to v najbližšej dobe rýchlo zmeniť. Oblečenie, ktoré už niekedy niekto nosil, má v sebe nielen príbeh, ale verte mi, vo vašom meste nebude nikto, kto by mal v šatníku to, čo máte na sebe práve odtiaľto. Modely nachádzajúce sa v týchto obchodoch sú nositeľom kvality. Môžu mať i niekoľko rokov, no stále vyzerajú výborne. Môžete si byť istí, že tu nájdete i najnovšie trendy, keďže móda sa stále vracia a kde inde, ako tu nájdete odevy z minuloročných kolekcií. A v tom najlepšom prípade, nájdete kúsok, ktorý má ešte visačku.krejčovství.jpg

  • Pretvorte staré na nové

Komu z vás nikdy nepraskal šatník vo švíkoch? Myslím, že z nás, módnych nadšencov, sa nenájde ani jeden. Vyhadzovať plné vrecia starého oblečenia, ktoré už nikdy nedáte na seba, niekedy len kvôli tomu, že nie sú in len preto, aby ste mohli zaplniť miesto novými, nieout kúskami. Týmto spôsobom miniete ročne toľko peňazí, že sa nad tým radšej ani nechcete pozastavovať. Ale nikdy s tým nemienite prestať. Treba sa však zastaviť a pouvažovať. Čo keby som z tohto trička spravila tielko? Z týchto riflí krátke nohavice? A z tohto trička po tatovi napríklad šaty? Voilà! Ušetrili ste, okrem peňazí aj miesto, a ešte máte aj „nový“ originál.

  • Prácu za vás vykonajú služby

Zákazkové šitie alebo vlastná potlač patrí tiež medzi osvedčený spôsob originality. Všetko za vás spravia a vyhotovia na to vyučení ľudia, pravidlá hry však určujete vy. Materiál, vzor, farba, strih. Stačí dať hlavy dokopy a už sa len tešiť z vášho výsledku.

Previous post Práca cez internet
Next post LED alebo súčasná úspornejšia a ekologickejšia forma bežného osvetlenia