Netflix je v ohrození, prvenstvo môže získať Disney+

Pre dnešnú dobu sa stáva typická nová forma sledovania televíznej zábavy, respektíve filmové či seriálové médiá majú formu online a sú súčasťou streamovacej aplikácie. Tou najpopulárnejšou je v súčasnosti Netfix, ale to sa môže už o chvíľu zmeniť.
Zmena môže byť spôsobená tým, že službu Netflix ohrozuje silný konkurent, ktorý v najbližšej dobe sľubuje bohatý a exluzívny obsah za výhodnejšie ceny. Vôbec tak nie je vylúčené, že novým favoritom na trhu v poskytovaní stream obsahu sa stane spoločnosť Disney.

netflix

Konkrétne vravíme o jej aplikácii a streamovacej službe s názvom Disney+, ktorá však bude širšej verejnosti sprístupnená až v novembri tohto roku a svoju premiéru odštartuje základným balíkom za sympaticky nižšiu cenu, než ponúka konkurent Netlflix. Od prvého dňa bude Disney + ponúkať napríklad obľúbené série žltej rodinky Simpsonovcov, následne má ale služba Disney+ začať obohacovať svoju ponuku o exkluzívne tituly populárnych filmových štúdií (Pixar, Marvel, Lucasfilm či National Geographic). Bližšie to môže znamenať populárny obsah v podobe marveloviek, Star Wars ságy, animovaných filmov typu Toy Story a zaujímavých dokumentárnych diel. Rok od svojho oficiálneho spustenia by podľa odhadov mala Disney+ disponovať širokou ponukou v podobe cca 500 filmov a 7500 epizód rôznych seriálov.

disney

  • Ak sa sľub spoločnosti Disney naplní, následne by to značilo, že tento exkluzívny obsah bude poskytovať práve Disney + a v iných konkurečných aplikáciách, respektíve streamovacích službách tak časom nebude dostupný.

Týmto krokom by okrem  faktora výhodnejšej ceny spoločnosť Disney spečatila svoje víťazstvo a priečku favorita, tým pádom aj obrovský záujem nových a potenciálnych zákazníkov. Veľmi reálne by tak mohla ohroziť súčasnú pozíciu kráľa, akým je v tomto smere Netflix.

  • Mesačný poplatok za základný balík Disney+ by mal predstavovať bezkonkurenčných 6,99 dolárov.

Previous post Friendozne a stále iba frienzone
Next post Very Veri na youtube