Led v domácnosti

V každej domácnosti sa stretneme raz s tým, keď si pomyslím, že je na čase vymeniť alebo zúsporniť naše osvetlenie. V kamenných predajniach samozrejme obchodníci vychvaľujú do nebies svoje produkty, a pritom, keď prídete k vám domov, nebude výsledný efekt taký, ako ste si predstavovali. Ako to však napraviť? Viete, ako sa nezlákate na hocijaké osvetlenie? Dôkladným preštudovaním všetkých možností. Najnovšia novinka na trhu sú led trubice. Využitie led trubíc je naozaj všestranné. Viete si ich veľmi ľahko namontovať hocikedy vo vašej domácnosti. Počuli ste od svojich známych, že vy by ste to nevedeli? Alebo, že ste antitalent na takúto prácu? Ste na omyle. Aj obyčajný začiatočník to zvládne ľavou zadnou. V čom spočíva dokonalosť led trubíc? Dosahujú vyšší merný výkon. Ich životnosť je určite omnoho dlhšia ako u klasických obyčajných žiariviek. Neveríte? Presvečte sa sami.

house-2609712_640

Pri lacnejších led trubiciach sa však stretnete s nižšou životnosť, oproti tomu, aký udáva jej výrobca. Samotná životnosť je závislá od teploty a dobe prevádzky. Nemôžte led trubicu uzavrieť difúzorom. Samotný led zdroj potrebuje v prvom rade odvod tepla. Pokiaľ ho teda uzavriete, nastane okamžité kumulovanie a zvyšovanie teploty, čo led trubici nepridáva na životnosti. Led trubica môže spôsobiť nechcené odrazy a oslnenie užívateľov. Mali by ste byť pritom opatrný a zvážiť všetky klady a zápory led trubíc.

Dajte vždy pozor na to, aký typ predradníku máte namontovaný. Nové led trubice v pôvodnom predradníku nebudú fungovať. Skúste aj napríklad odstrániť štartér. Síce takýto zásah môže spôsobiť stratu záruky svietidla, ale dôležitá je otázka zodpovednosti možného zlyhania predradníka alebo celkovej led trubice.

žiarovka, nápad, dvere

Výhody led trubíc sú nasledovné. V led svietidlách máte samozrejme o úsporu vašej vysokej energie zaistenú. Led trubice majú vyššiu svietivosť. Môžete ich využiť nad kuchynskou linkou, ktorú budú led trubice dokonale osvetľovať a neprídete k úrazu porezania nožom.

Previous post Krásna a štýlová domácnosť, ako po nej túžite
Next post Priváty sú diskrétne