Uľahčenie každodenného života

Meniče napätia premenia automobilový zapaľovač na klasickú zásuvku s 230 V. Menič napätia 12V na 230V 300W Menicnapatia je skvelým doplnkom do vašej výbavy. Jej prostredníctvom môžete následne napájať, prípadne nabíjať elektroniku, napríklad notebook, tablet, mobilný telefón a ďalšie zariadenia. Niektoré meniče fungujú obrátene, čo znamená, že umožňujú dobíjať autopríslušenstvo z klasickej siete s napätím 230 V.

menic napatia

Vstupné napätie meničov
12 V – menič možno použiť v bežnom osobnom vozidle.
24 V – menič možno zapojiť v dodávke a nákladnom aute.
Výstupný výkon meničov napätia
Trvalý – bežné meniče majú stály výkon 100 – 300 W.
Maximálna – menič je schopný dodávať maximálny výkon len počas niekoľkých stoviek milisekúnd. Využíva sa na spustenie spotrebiča, keď je vyžadovaný aj niekoľkonásobok prevádzkového príkonu.
Ako výkonný menič napätia vybrať?
Čím väčší výstupný výkon, tým výkonnejšiu elektroniku menič obslúži (s vyšším príkonom). Na dobíjanie mobilného telefónu, tabletu alebo notebooku postačia aj lacnejšie meniče napätia s výkonom okolo 100 W. V prípade, že jazdíte kempovať a potrebujete napájať aj zariadenia, ako sú ponorný elektrický varič, menší ohrievač alebo napríklad kulma, vyberte model s výkonom aspoň 200 W . Zariadenie inak nezapnete.

Pokiaľ ide o elektrické terminológie, mnohí ľudia sa im vyhýbajú, a radšej ich nechajú pre odborníkov. Ak však porozumiete základom maximalizujete návratnosť svojich investícií pri nákupe elektrických zariadení a príslušenstva, ale tiež sa budete cítiť súčasťou celého nákupu.

Menič napätia, alebo transformátor napätia je zariadenie na konverziu elektrickej energie, ktoré vám umožňuje zmeniť výstupný elektrický výkon daného zdroja energie. Adaptér 210 až 110 sa často používa na prevod napájacieho napätia z 220 voltov na 110 alebo z 110 voltov na 220 voltov alebo viac.

Typy meničov

Aj keď je nesmierne dôležité porozumieť tomu, čo treba hľadať v adaptéri napätia, je ešte dôležitejšie pochopiť rôzne typy napájacích adaptérov. Rôzne krajiny majú obmedzený prívod napätia, pri cestovaní do zahraničia sa môže stať, že vaše zariadenie bude nekompatibilné a bude nevyhnutne potrebný konvertor. Existujú dva typy meničov napätia

  • Zvyšovací transformátor – tento typ meniča napätia umožňuje užívateľovi zvýšiť napájacie napätie z 110 na 220 voltov. Niektoré meniče napätia zvyšujúce napätie však pracujú aj pre znižovanie a zvyčajne sa označujú ako dvojcestné meniče.
  • Znižovací transformátor – tento typ meničov napätia sa používa na zníženie napätia z 220, 230 alebo 240 voltov na 110 voltov. Týmto spôsobom môžete pohodlne používať 110 voltové spotrebiče rovnako, ako keby išlo o napätie 220 alebo vyššie.

 

Ako si vybrať menič napätia?

Menič výkonu umožňuje chod vášho zariadenia rovnakou rýchlosťou, ako pri výrobe, aby vám poskytoval bezpečnosť a pohodlie pri používaní vašich zariadení v ktorejkoľvek časti sveta. Zatiaľ čo vyššie napätie nikdy nemôže poškodiť vaše zariadenia, použitie konvertora, ktorý nie je dostatočne výkonný, by mohlo ľahko poškodiť vaše zariadenia. Ako si vyberiete najvhodnejšií menič napätia?

Zistite výkon Watty akéhokoľvek zariadenia sa dajú ľahko nájsť na štítku výrobcu za normálnych okolností na zadnej alebo spodnej strane elektrických zariadení. Pamätajte, že je lepšie kúpiť si konvertor s vyšším výkonom, ako taký, čo nebude postačovať.

Potrebujete napätie zvýšiť alebo znížiť Ak bol váš prístroj pôvodne navrhnutý tak, aby uľahčoval napájacie napätie 110 a cestujete do oblasti napájania 220 voltov, na zvýšenie výkonu musíte určite použiť adaptér 220 až 110

Koľko zariadení Ak plánujete v cudzom regióne používať viac ako jedno zariadenie, bude potrebné spraviť súčet ich výkonov, aby ste mohli vybrať prevodník, ktorý má vyššie hodnotenie napätia ako je celková hodnota na všetkých vašich zariadeniach.

menic-napatia-12v-na-230v-600w

Typy ochrany meničov napätia
Čím viac typov ochrany menič má, tým hrozí menšie riziko, že dôjde k jeho poškodeniu alebo poškodeniu pripojeného zariadenia.
Ochrana proti preťaženiu.
Ochrana proti prepätiu meniča na výstupe.
Ochrana proti vysokému jednosmernému napätiu na vstupe.
Ochrana proti skratu na výstupe.
Ochrana proti prepólovaniu na vstupe.
Tepelná ochrana.
Ochrana batérie proti hlbokému vybitiu batérie.

Ste na vážkach či si zaobstarať menič napätia?

Možností kde a ako ho využiť je veľké množstvo. Či v osobných alb. nákladných autách, obytných prívesoch, kemping, člnoch, lodiach, atď.

Menič napätia prevádza jednosmerné 12V napätie z autobatérie na striedavé napätie 230V aké je v bežných elektrických zásuvkách, teda ho viete použiť kdekoľvek na použitie spotrebičov na 230V v mieste bez dosahu elektrickej siete.

Využite teraz akciovú cenu meniča napätia aj s USB konektorom, ktorý máme v ponuke a nechajte si ho poslať na vami zvolenú adresu.