Tradičná ruská medicína

Tradičná ruská medicína

Moderná doba sa vyznačuje modernými technologickými postupmi, rozvojom techniky či vedy, ale aj rozvojom medicíny, ktorá sa vpred posúva míľovými krokmi. Dnes už nie je problém vyliečiť množstvo chorôb, ktoré boli v minulosti smrteľné.

Sila prírody

Napriek pokroku v medicínskej liečbe, na ktorú sa spoliehame, ľudia hľadajú aj iné spôsoby a možnosti, ako s niektorými neduhmi vybabrať. Medzi veľmi obľúbenú patrí prírodná medicína, ktorá je založená na poznatkoch našich starých materí a traduje sa z pokolenia na pokolenie. Nielen na Slovensku, ale aj v ostatných krajinách sveta si ľudia uvedomujú silu prírody a snažia sa využívať jej dary čo najviac a najefektívnejšie. Ide totiž o liečivá, ktoré v mnohých prípadoch nemajú vedľajšie účinky ako je to častokrát pri liekoch vyrábaných priemyselne. To je aj prípad tradičnej ruskej medicíny https://www.svetchuti.eu/doplnky-vyzivy/tradicna-ruska-medicina, ktorej blahodarné účinky si môžu ľudia overiť v mnohých krajinách sveta, Slovensko nevynímajúc.

sea-buckthorn-2615436_640

Základ tradičnej ruskej medicíny tvoria poznatky východných národov, ktoré obývajú sibírske oblasti a tajgu a na liečenie používajú rastliny a byliny z prírody, ktoré im poskytuje.

Medzi najznámejšie z nich patria:

Šišiak bajkalský

-Rozchodnica ružová

-Eleuterokok

-Oleje a huby s liečivými účinkami prevažne z cédra sibírskeho

 

koreniny

Priblížime si niektoré z nich:

-Befungin je tekutina, ktorá pochádza z huby Čaga a je vhodná hlavne na posilnenie a normalizáciu tráviaceho traktu.

-Čudo CHAŠ vo forme gélu je výborný ako podporný prostriedok na regeneráciu chrupaviek kĺbov, zvýšenie elasticity väzív, podporuje produkciu kĺbového mazu, zlepšuje štruktúru kostí alebo pomáha pri ich zrastaní po zlomeninách.

-Extrakt z huby Reishi pomôže pri nespavosti, únave, duševnej vyčerpanosti, pomáha lepšie využívať kyslík v organizme a tiež má detoxikačné účinky.

-Rakytník s Mumiom je balzam, ktorý je prvou pomocou na všetky popáleniny, jazvy či rezné rany rôzneho pôvodu.

-Olej z čierneho kmínu dostal pomenovanie „zlato faraónov“, pretože jeho účinky boli známe už v Starom Egypte. Lisuje sa za studena, má antimikrobiálne a dezinfekčné účinky a tiež podporuje imunitný systém.