Sundar Pichai: Google

Pichai povedal na konferencii v San Franciscu, že plán bol vo "veľmi skorom" štádiu a nemôže postupovať. Možný návrat Google do Číny – trh, ktorý opustil kvôli cenzúrovi – bol prvýkrát zverejnený v auguste.
Návrh kritizoval zamestnancov a obhajcov ľudských práv.
V pondelok sa pán Pichai nezaviazal k spusteniu a povedal, že plán je stále vo fáze prieskumu.

google

"Chceli sme sa naučiť, ako by to vyzeralo, keby spoločnosť Google bola v Číne, a tak sme to vytvorili interne," povedal pán Pichai na konferencii Wired v San Franciscu.
"Je veľmi skoro, nevieme, či by sme to urobili alebo mohli urobiť v Číne, ale cítili sme, že je pre nás dôležité preskúmať. Myslím, že pre nás je dôležité, že je dôležité, aký je trh a koľko užívateľov je, " povedal.
Prostredníctvom interných testov Google uviedol, že bude schopný slúžiť "viac ako 99% dopytov".

Spoločnosť, ktorá je vo vlastníctve Abecedu, pred ôsmimi rokmi odišla z Číny na protest proti zákonom o cenzúre krajiny a údajným vládnym hackám.
Správy v auguste však tvrdili, že tajne pracuje na novej čínskej vyhľadávacej službe, ktorá je označovaná ako Dragonfly.
Google plánuje cenzurovanie vyhľadávača v Číne, Skryť z čínskeho celosvetového štátu, Zamestnanci Google kritizujú aplikáciu "cenzurovanú Čínu"
Platforma, ktorá naďalej vyžaduje schválenie čínskej vlády, údajne zablokuje určité webové stránky a hľadané výrazy súvisiace s ľudskými právami a náboženstvom.
To rozhnevalo niektorých zamestnancov, ktorí sa obávajú, že nevedomky pracujú na technológiách, ktoré pomôžu Číne potlačiť slobodu prejavu.
Zamestnanci Google útok "Číny vyhľadávač"

chrám

Začiatkom tohto mesiaca americký viceprezident Mike Pence vyzval spoločnosť Google, aby okamžite zastavila prácu na Dragonfly a povedala v prejave, že "posilní cenzúru komunistickej strany a kompromituje súkromie čínskych zákazníkov".

Sundar Pichai: Google
4.2 (83.48%)23