Powerjoga: skúsite, neoľutujete!

Powerjoga: skúsite, neoľutujete!

Možno ste už o nej počuli. Ak nie, teraz je ten správny čas.
Powerjoga patrí medzi druh jogy, ktorý kombinuje jej prvky a zároveň sa stáva silovým cvičením. Už po pár hodinách na sebe môžete badať zmeny, či už v podobe postavy alebo nálady. Tento druh športu totiž so sebou prináša i pocit radosti, uvoľní vás a zmení vám náladu k lepšiemu. Tiež slúži ako príjemný relax po práci.

fitnes

Ale pozor! Nejde o klasickú jogu. Využíva síce niektoré jej asány, no sústredí sa viac na silu. Zapája napríklad brušné svalstvo, ruky, nohy a to v takej miere, že na druhý deň vás môže chytiť svalovica. Ale netreba sa vzdávať!
Kombinovať ju môžete napríklad s behom, bicyklovaním, korčuľovaním, ale môžete pripojiť napríklad aj plávanie. Joga sama o sebe naťahuje svalstvo, môže slúžiť ako rozcvička pred samotným cvičením. Vďaka tomu máte možnosť spojiť príjemné s užitočným!

Čo sa týka náročnosti tohto športu, vhodný je i pre úplných začiatočníkov, ale odporúča sa osvojiť si aspoň základné asány tradičnej jogy. Neskôr môžete trénovať i náročnejšie zostavy, je to len na vás.
Vhodným oblečením môžu byť legíny a tričko, odporúča sa cvičiť na boso. Samozrejme, nezabudnite na podložku a fľašu vody, poriadne sa totiž zapotíte! Pokiaľ nechcete začínať na vlastnú päsť, odporúčame vám navštíviť aspoň pár hodín s lektorkou, aby ste jednotlivé asány nevykonávali zle.

gymnastika

Powerjoga má blahodárne účinky nielen na vaše telo a myseľ. Vďaka nej sa budete cítiť sebavedomo, plný energie, sily a odhodlania. Spolu s ňou budete prirodzene meniť vaše stravovacie návyky a verte alebo nie, odrazí sa to i na vašej postave. Každý, kto sa venuje akémukoľvek športu, či už rekreačne alebo profesionálne, si buduje nielen silu, ale i schopnosť prekonávať prekážky a samého seba, stáva sa oveľa viac disciplinovaným a čo je najlepšie, buduje sa jeho psychika a to pozitívnym smerom. Stojí to za pokus aspoň vyskúšať, no nie?
 

Previous post Internet banking aj u vás
Next post Bez vody to nejde